HANGENDE CABINE vroeger veel geziene gasten. Zulke eve nementen zijn heden ten dage niet meer voor een eenling te realiseren, verzucht de heer Croonenberg. Toch zon hij op iets nieuws en werd de gedachte geboren van de bouw van een kleine bioscoop op het voormalige to neel van het Centraal Theater. De grote zaal zou iets verkleind moe ten worden. Uiteindelijk kwam het doek drie meter naar voren. Het aantal stoelen werd teruggebracht van ruim 600 tot 440 mede door de vernieuwing van 110 stoelen in de beste rangen. De te construeren tussenwand stelde vanzelfsprekend speciale eisen en in nauw overleg met TNO-Delft werd een volledige sound-proof wand ontwor pen bestaande uit een zwaar stalen ge raamte gedeeltelijk opgevuld met glas wol afgedekt met houtwolcementpla- ten en afgestreken met een dikke laag gips. Voor beide zijden werden ook de speakers op de meest ideale plaats achter het projectiedoek aangebracht. Het probleem van de plaatsing van de projector werd op een even simpele als doeltreffende wijze opgelost door het aanbouwen van een ruime cabine waarin de Philips FP 30 automaat een plaats kon krijgen. Aan de onderzijde geschraagd door T-balken ontstond aan het dak van het gebouw deze uit bouw die uitstekend bereikbaar is. De nieuwe zaal heeft een steile traps gewijze vloer die de bezoekers vanaf alle 156 zitplaatsen een prima zicht op het doek garandeert. Qua aankle ding ademt de nieuwe zaal een voor name sfeer door evenwichtig gekozen materialen in harmonieuze kleurcom binaties. Ook de lange gang die langs beide zalen loopt werd op smaakvolle wijze aangekleed en is een toonbeeld van goed overdacht gebruik van de moge lijkheden. In nauwelijks zeven maanden was het geheel gerealiseerd en met zijn vijf personeelsleden ziet de heer Croonen berg de toekomst vol vertrouwen tege moet, alhoewel het hem wel van het hart moet dat de zeer sterke uitbrei ding van het aantal bioscopen in Eind hoven op slechts negen autominu ten afstand toch duidelijk merkbaar is.

Film | 1978 | | pagina 11