T| wKNUT HAMSUN'S f* Begin maart werden op liet Engelse eiland Man de filmopnamen voltooid van de Nederlandse speelfilm 'Myste ries'. Het is een psychodrama naar de gelijknamige roman van de Noorse schrijver en Nobelprijswinnaar Knut Hamsitu Onder regie van Paul de Lussanet werd in een zeer strak draaischema aan de opnamen gewerkt. In de hoofdrollen zijn te zien: Ruiger Hauer, Sylvia Kristel, Kees Brusse, Liesbeth List en Manna de Graaf. Als gasten o.a. de. Franse actrice Andrea Ferreol en de Engelse Rita 'l'ushingham. De regisseur Paul de Lussanet koos het eiland Man uit als ideaal decor voor Knut Hamsun's roman. Het eiland Man met haar woeste hoog ten, glooiende dalen en mysterieuze bossen vormen de overweldigende achtergrond voor die vreemde gebeur tenissen in die winter van 11 Mysteries is de vijfde speelfilm die Mat - thijs van Heyningen in de laatste paar jaar produceerde en ook nu weer met een debuterend regisseur uit de 'vier- luikeustal'. Hij produceert dit jaar ook nog de tweede film van Nouchka van Brakel, maar hoopt met Mysteries zijn door braak in het buitenland te kunnen ma ken. Het camerawerk is van Robbie Muller, een Nederlander, die al sinds tien jaar in Duitsland werkt. Hij is de vaste ca meraman van Wim Wendes en maakte met hem 'Alice in den Stadten', 'lm lauf der Zeit' en 'Der Amerikanische Freund'. Met Peter Handke draaide hij 'Die Linkshandige Frau'. Samen met zijn assistent Pim Tjujermau is hij in tussen uitgenodigd om medewerking te verlenen aan een nieuwe speelfilm onder regie van Peter Bogdanovich De film zal naar alle waarschijnlijk heid in het najaar worden uitgebracht door Tuschinski Film Distribution. 'Mysteries' ontving ook een bijdrage uit het Productiefonds voor Neder landse films. MysterieS Paul de Lussanet geeft Sylvia Kristel regieaanwijzingen V.l.n.r. Kees Brusse, Liesbeth List en Rita Tushingham

Film | 1978 | | pagina 8