DIPLOMA-UITREIKING CURSUS-C JAARLIJKSE LEDENVERGADERING AFDELING D Op 23 mei 1978 werd de 3e Cursus-C afgerond met de uitreiking van 13 di ploma's. Die vond plaats in een der lo kalen van de Elektrotechnische School te Amsterdam, alwaar deze mondelin ge cursus (automatisering) sedert fe bruari 1977 eens per 14 dagen door de heer A.H. de Metter werd gegeven. De heer F.J. Wertwijn, directeur van bovengenoemde school, die enige tijd geleden als examinator, respectievelijk corrector aan de Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bio scooppersoneel verbonden was, memo reerde o.a. in zijn welkomswoord het belang van de onderhavige cursus, aan gezien de bioscopen meer en meer overgaan tot automatisering van de projectie-installaties. Hij zei zeer zeker in de toekomst ook de lokaliteiten van de ETS ter beschikking te zullen blijven stellen voor eventuele toekomstige C- cursussen. Hierna werd het woord gevoerd door de heer W.F. Dubbeldeman, voorzitter van het bestuur van de I.O.T.B., die bijzonder verheugd was over het goede eindresultaat dat door de cursisten was behaald. Deze cursus, die in februari 1977 startte met 15 deelnemers, van wie 2 cursisten al vrij in het begin af vielen, werd met groot enthousiasme door de overige 13 gevolgd. De heer Dubbeldeman bedankte de heer De Metter voor zijn enorme inzet, die hij aan de cursus had gegeven en noemde de door de docent gebouwde diode- matrix, die gestuurd kan worden door de verschillende systemen die in de praktijk worden toegepast, daarvan een voorbeeld. Ook de heer Wertwijn werd dank gezegd voor het ter beschik king stellen van de E.T.S. Vervolgens overhandigde de heer Dubbeldeman het diploma C aan de volgende kandi daten, de heren: J.F. Benning, Amsterdam; R. de Boer, Enschede; R. Bunnik, Amersfoort; Ch. Jhakrie, Utrecht; H. Doorman, Am sterdam; G.B. de Graaff, Amsterdam, C.F. de Joode, Den Haag; L. Langen- berg, Zaandam; W.G. Lucas, Amster dam; A. Luining, Groningen; M. van Riet, Amersfoort; R. Schols, Delft en P.L. Schreuders, Groningen. De heer De Metter richtte zich nog een ogenblik tot zijn 'leerlingen' en hoopte over enige maanden een diktaat klaar te hebben over de nieuwe versterker techniek, welk diktaat hij aan de cur sisten zou doen toekomen, waarna misschien nog eenmaal bij elkaar geko men kon worden, teneinde deze stof door te nemen. Hij zei erg prettig met de gezamenlijke deelnemers te heb ben gewerkt. De heer G.B. de Graaff voerde hierna namens de cursisten het woord en be dankte de heer De Metter voor de aan gename en deskundige wijze waarop deze de cursus heeft geleid. Ook had den de deelnemers veel waardering voor het bestuur van de I.O.T.B., en het Hoofdbestuur van de Bioscoop bond, die door de organisatie resp. subsidies, het lesgeld voor zulk een cursus zeer laag wisten te houden, waardoor deze voor een groot aantal operateurs toegankelijk is. De cursisten bleven nog enige tijd gea nimeerd bijeen. Op 26 april jl. vond in een der zalen van Hotel 'Figi' te Zeist de jaarlijkse le denvergadering van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten Afdeling D plaats. Tijdens deze vergadering was aanwezig de Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, die persoonlijk afscheid kwam nemen van de scheidende afdelingsvoorzitter, de heer C. Geerts. Nadat het jaarverslag van de afdeling was goedgekeurd, werd overgegaan tot de verkiezing van zes bestuursleden. De vijf periodiek aftredende bestuurs leden, de heren H. Holman, SJ.J.M.L. Fonke, B.M.P. Kornet, V.N. Reumer en A.H.W. Schuurman werden allen bij enkele kandidaatstelling herkozen. In de vacature van de heer Geerts, die om gezondheidsredenen geen deel meer wenste uit te maken van het bestuur, werd bij enkele kandidaatstelling geko zen de heer A.A. Berends te Huissen. De vice-voorzitter, de heer Holman, werd benoemd tot voorzitter. Omdat het bestuur niet voltallig aanwezig was werd besloten pas in een later stadium tot benoeming van een nieuwe vice- voorzitter over te gaan. Hierna werd door de heer Nijland een afscheidswoord gericht aan de heer Geerts namens het Hoofdbestuur en door de heer Holman namens de Afde ling D. De heer Nijland gaf tevens een korte toelichting op de financiële bonds stukken en de agenda voor de verga dering van de Bondsraad. Tijdens de rondvraag kwam nog een aantal vragen van algemene aard aan de orde. Met name werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de ontwikke ling van de vertoning van films binnen de bioscopen, een ontwikkeling die mede door de aanwending van subsi dies dikwijls een concurrentieverval send karakter heeft. Vooral de leden van de Afdeling D zien deze ontwikke lingen met zorg tegemoet. Tevens kwam ter sprake het groeiend vandalistisch gedrag van bepaalde groepen bezoekers. Men vroeg zich af of geen methoden zouden kunnen worden ontwikkeld om dit vandalisme in te perken. Ten aanzien van het laat ste deelde de Bondsvoorzitter mede, dat ook het Hoofdbestuur zich met de ze problematiek bezig houdt en dat in de toekomst zeker hierop zal worden teruggekomen.

Film | 1978 | | pagina 11