in dit MEER ARMSLAG VOOR BIO Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 14 13 juli 1978 Redactie en administratie: Postbus 5048, Amsterdam. Tel: 020-79 92 61 Ho ofdredac teur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur Bart Eldering Advertenties: drukkerij Poort-pers b.v. Torensteeg 3, Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Meer armslag voor Bio pagina 1 Produktie pagina 2-3 Nieuwe bioscopen pagina 4 Nieuwe films pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 Woensdag 5 juli jl. was een belangrijke dag voor de Stichting Bio Kinderrevalidatie in Arnhem. Het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels had namelijk kort geleden gunstig beschikt op een subsidieaanvraag door de Stichting. Op 5 juli werd nu door een delegatie van het Comité een cheque ter waarde van f65.000,— aangeboden voor de wetenschappelijke funde ring van een projekt, gericht op de vroegtijdige behandeling van voor namelijk motorisch gehandicapte kinderen, in de leeftijd van 0 tot 3 jaar. In 1974 werd de basis gelegd voor dit projekt, dat mogelijk werd ge maakt door financiële steun van de Stichting Bio Kinderrevalidatie. De ontwikkeling van het projekt brengt de behoefte met zich, de methode, die wordt toegepast, op wetenschappelijke basis te evalue ren; de resultaten te toetsen en de toepassing over te kunnen dragen. De door de nieuwe subsidie mogelijk gemaakte studie zal uitmonden in: 'het ontwikkelen en evalueren van een curriculum als basis voor het programmeren van activiteiten, gericht op de preventie van secun daire ontwikkelingsremmingen bij zeer jonge, primair motorisch ge handicapte kindern'; 'het ontwikkelen en evalueren van een participatie-proces met ouders en hulpverleners'; 'het ontwikkelen en evalueren van een bijscholingsplan'. De duur van het onderzoek is geraamd op drie jaar en het Comité heeft toegezegd voor de komende twee jaar ook een subsidie te zul len garanderen zodat de studie volledig kan worden afgerond. Voor de uitvoering van de studie zal extra ondersteuning van een part-time orthopedagoog en een psycholoog-coördinator noodzake lijk zijn; gelet op het feit dat het hier gaat om een projekt van lande lijke betekenis, heeft de Stichting Bio Kinderrevalidatie een beroep gedaan op het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels. De penningmeester van het Bestuur van Bio, drs. J.Ph. Wolff mocht uit handen van de voorzitster van het Comité mevrouw Kooy, in eerste instantie de cheque in ontvangst nemen. Hij speelde deze weer door aan de directeur van de Stichting, de heer W.J.J. Martinot. Vervolgens kwam een aantal medewerkers aan het projekt aan het woord om de aanwezigen een toelichting te geven op de wetenschap pelijke uitwerking die men voor ogen heeft. Ook werd een overzicht gegeven van de in de afgelopen vier jaar bereikte resultaten. Ter af sluiting werd met behulp van video aan de hand van een voorbeeld een verdere toelichting gegeven. Het is verheugend te kunnen constateren dat de Stichting Bio Kinder revalidatie die ons toch na aan het hart ligt, in deze veranderde opzet in staat wordt gesteld dit maatschappelijk zo belangrijke werk te kunnen uitvoeren. FILM Bij de voorplaat: De foyer van de nieuwe Lumière bioscopen in Enschede doet gezellig en warm aan

Film | 1978 | | pagina 5