'DAG DOKTER' NIEUWS VAN POLYGOON PRIJS VOOR 'PASTORALE' In het Amstelpark in Amsterdam vond op 5 juli jl. de presentatie plaats van een tweede ploeg die op dit moment bezig is met opnamen voor een nieuwe Nederlandse speelfilm. Het betreft hier de nieuwe film van re gisseur Ate de Jong die de titel 'Dag Dokter' zal gaan dragen. Het oorspronkelijke scenario is van Ate de Jong met in het laatste stadium medewerking van Hugo Claus. De pro- duktie is in handen van Fons Radema kers. Het is voor de eerste keer dat Fons Rademakers voor een ander een film produceert. De contacten werden vorig jaar in Cannes gelegd en Radema kers had wel oren naar de plannen van De complete cast van de nieuwe film 'Dag Dokter' Ate de Jong, na vier maanden voorbe reiding is men nu tot de opnamen ge komen. Zoals uit de titel blijkt speelt de film zich afin een medisch milieu. De cast bestaat uit: Billy Ward, André van den Heuvel, Kitty Janssen, Moni que van de Ven, Astrid Wijn en Derek de Lint. Het camerawerk is van Kees Linthorst. Eind juli zullen de opnamen voltooid zijn, hoofdzakelijk gemaakt op loka- ties in Amsterdam en Noordwijk. Ate de Jong verwacht de film oktober gereed te hebben. De release door Tuschinski Film Distri- bution wordt rond de jaarwisseling ver wacht. Producent Fons Rademakers en regisseur Ate de Jong Billy Ward, Monique van de Ven en Derek de Lint Het journaal no. 26 gaf o.a. een ver volg op de reportages over de poppen spelen, en een verslag over de Formule- Ford 2000 races op het circuit van Zandvoort, inclusief met een zg. 'Dragster'-demonstratie. Het Polygoon journaal no. 27 schenkt aandacht aan het unieke optreden van Bob Dylan in het Feyenoord-stadion, waar duizenden toeschouwers weer voor een volle kuip zorgden. Ook het WK Voetbal in Argentinië gaat Polygoon niet voorbij: het natio nale elftal heeft eervol het zilver be haald en is bij terugkomst in Neder land nog op grootse wijze ontvangen, niet alleen op Schiphol, maar ook op Soestdijk. Tenslotte een reportage over de lan delijke ambtenarenstaking, om te be ginnen in Amsterdam, en aangevuld met de massale demonstratie in Den Haag, waar meer dan 50.000 ambte naren hun grieven bekendmaakten. Op het in juni gehouden Internationale Filmfestival in Oxford, heeft de film 'Pastorale 1943' van Frans Rasker en Wim Verstappen, de grote prijs voor de beste film gekregen. Namens de produ cent werd de onderscheiding door de directeur van het Festival in ontvangst genomen uit handen van Rita Hay- worth.

Film | 1978 | | pagina 7