GELUID TENSLOTTE Portable 35 mm installaties schijnen commercieel aantrekkelijk te zijn, ge zien de presentatie van deze appara tuur door de diverse fabrikanten. Uitbouw en mogelijk ook verbeterin gen van systemen die de film moeten bevatten zoals de filmwagen van Bauer en de non-rewind hebben bij de fabri kanten veel aandacht. Er wordt dui delijk gestreefd naar vereenvoudiging resp. kostenbesparing. De mogelijk heid om het gebruik van grote spoe len op filmtafels/plateaus werd aller- wege getoond. De Philips FP30RR combinatie van non-rewind en spoeltafel-projector met versnelde terugloop van 120 beelden/ sec. Wat schijnbaar een grote vlucht gaat nemen, indien het resultaat opvallend goed tot zeer genoemd mag worden, is de introductie van het dolby-geluids- systeem in de bioscoop, de firma Dol by was derhalve in een eigen stand op deze immense tentoonstelling verte genwoordigd. Dit geluidsysteem, waarvan wij een dezer dagen kennis kunnen nemen werd o.a. ook gepresenteerd door Zeiss-Ikon, Bauer en Philips, en onmis kenbaar zijn het alle licentie produk- ten van de firma Dolby. De nieuwe Ernemann 35mm compact- projector Cinemeccanica portable met de Cristy non-rewind De industrie blijft proberen van het schoksgewijze filmtransport af te komen. Hollogon Optical Systems Corp. presenteerde haar systeem voor continu-projectie. Deze machine, die geruisloos loopt als een bandrecorder, projecteert een flikkerloos en rotsvast beeld en functioneert zonder vlinder. Als het mogelijk zou zijn de vereiste lichtopbrengst te behalen voor grotere projectieschermen, dan zou het wel eens kunnen zijn dat deze projector een grotere belangstelling gaat genieten dan tot nu toe het geval is.

Film | 1978 | | pagina 11