TCCIiniCK 'MOVIOLA'-MONTAGETAFEL Op 9 oktober vindt in het Wijngrachttheater in Kerkrade de wereldpremière plaats van de nieuwe Neder landse speelfilm 'Doodzonde' van René van Nie. Capi-Lux Vak in Amsterdam heeft voor de Benelux de vertegenwoordiging ver kregen van de meest geavanceerde montagetafel ter wereld, de 'Moviola' van de Amerikaanse fabriek Magna- sync-Moviola, North Hollywood. Deze firma is de oudste fabrikant ter wereld van apparatuur voor de verwerking van film en geluid en behoort tot de Graig Corporation, welke organisatie speciaal in de elektronische sector een toonaan gevende rol speelt in de V.S. Duidelijk is dat het samengaan van de geweldige know-how van Moviola met de gigant Graig borg staat voor een produkt wat zijn tijd min of meer vooruit is door elektronische toepas singen van de hoogste kwaliteit. Ook het optische gedeelte is revolu tionair door het gebruik van holo grafische prisma's, waardoor optimale kwaliteit aan beeld wordt verkregen. Dez-e tafel is zonder een enkel compro mis gebouwd en heeft een kwaliteit welke er voor gezorgd heeft dat de naam Moviola al meer dan 50 jaar toonaangevend is in de filmindustrie. Het ontwerp, de plaatsing van de be dieningsknoppen en het eigen gezicht van de montagetafels zijn het resultaat van jarenlange praktijkervaring, opge daan door mensen die dagelijks films monteren. Door een goed doordach te opstelling van de bedieningsknop pen is het werken en het bedienen van deze tafel gemakkelijk en een voudig. Het beeldscherm heeft een afmeting van 32 bij 26 cm en heeft door de toe passing van een prisma, een scherp, briljant beeld, dat zelfs in een helder verlichte kamer nog elk detail duidelijk laat zien. De duidelijk zichtbare elek tronische teller, welke naar keuze in frames/feet, minuten/sec. aanwijst, is onder het beeldscherm geplaatst. Beeld- en geluidsknoppen staan op één lijn voor eenvoudig markeren. Er is voldoende ruimte op de tafel over om de noodzakelijke zaken zoals een plak- pers, script e.d. onder te brengen. Het unieke Moviola 'Servo-Tacho' aan drijfsysteem, gecombineerd met de elektronica, welke transportschokken van een film compenseert, staat zelfs bij 10 x de geluidsnelheid (250 beeld jes/sec. garant voor een feilloos film- transport. De Moviola montagetafel is door de combinatie van een technisch geraffi neerd tapetransport, computer- en lo gische systemen en betrouwbare me chanische uitvoering, geschikt om on der de zwaarste en moeilijkste omstan digheden toch feilloos te blijven werken. De cutter kan de film en het geluid zowel vóór als achteruit laten lopen, hetzij onafhankelijk hetzij aan elkaar gesynchroniseerd op de geluidssnel heid, zonder dat er een fout optreedt in de synchronisatie of dat er schade aan de film wordt toegebracht. Door de toepassing van elektronische steekprinten en verwisselbare transport systemen is service aan de tafel dan ook tot een minimum teruggebracht en kunnen eventuele storingen snel verholpen worden.

Film | 1978 | | pagina 12