INTERNATIONAAL INDUSTRIEEL FILMFESTIVAL NIEUWS VAN POLYGOON IN MEMORIAM JAN DAUDEY OVERLEDEN Tijdens het Internationale Industriële Filmfestival dat dit jaar van 25-29 sep tember in Wenen is gehouden, heett ons land een eerste prijs behaald in de categorie G met de film Safety. Deze film is in opdracht van Volvo Helmond geproduceerd door Multiplan BV on der regie van P. Alsemgeest. Aan het festival werd door meer dan 14 landen met ruim 120 films deelge nomen. De twee hoofdprijzen gingen naar Duitsland en Engeland. In Brussel vond onlangs de perspresentatie plaats van de nieuwe Nederlandse speelfilm 'Mijn vriend'. Een film geïnspireerd op het proces tegen de Belgische rechter fesper s. De hoofdrollen worden vertolkt door Peter Faber, André van den Heuvel en Pleuni Touw. Het scenario is van Gerard Soeteman. Camera: Theo van de Sande. Produktie en regie zijn in handen van Fons Rademakers. De opnamen zullen naar alle waarschijnlijkheid twee maanden in beslag nemen en grotendeels in België plaatsvinden. De film zal volgend voorjaar worden uit gebracht door Tuschinski Film Distribution. Op de foto: Peter Faber, Pleuni Touw en Fons Rademak ers in Brusse iel De filmproduktiemij. Oscar Film BV, onderdeel van de Oscar Cinevideo Groep, maakte onlangs in opdracht van de Rijksvoorlichtingsdienst voor het Ministerie van Landbouw en van Sociale Zaken een voorlichtingsfilm. De film handelt over het aspect veilig heid bij het gebruik van landbouwwerk- tuigen en de gevolgen, indien de veilig heid niet in acht wordt genomen. Regie: Joost van Breukelen; camera en montage: Theo Kasteel; geluid: Harre van de Maat; muziek: Clous van Me- chelen; lengte: 20 minuten. In Polygoonjournaal nr. 41 allereerst een religieus feest in India, waarbij ver sierde olifanten een hoofdrol spelen. Voorts de eerste proefvaart op de Theems van water-skooters, die door straal-aandrijving worden voortge stuwd en bestuurd; zonder schroef kunnen ze een snelheid halen van 45 kilometer per uur. Dan een mini-documentaire over het vervoer van gevaarlijke stoffen door Nederland en de controle hierop van het Korps controleurs gevaarlijke stof fen. In kleuren deze week aandacht voor de derde zeilrace met de z.g. 'Klippers', voor de kust van Enkhuizen. In de komende week kunnen reporta ges verwacht worden omtrent het Del tavliegen aan de Nederlandse kust, de nieuwe Intercity-treinen en de rage om van boerderijen en landhuizen een luchtfoto te laten vervaardigen. Op 30 september is op 53-jarige leef tijd plotseling overleden Jan Daudey, die vooral in de sector van het film- produktiebedrijf een zeer bekende per soonlijkheid was. De begrafenis heeft onder grote belangstelling op 3 okto ber plaatsgevonden. Voorheen werkzaam als hoofd van de algemene reclame-afdeling van Philips Eindhoven, had hij veel te doen met de produktie van reclame- en promotie- films voor bioscoop en televisie en hij verwierf zich daarbij een ruime kring van vrienden en relaties. Na een periode van ziekte moest hij het de laatste jaren veel kalmer aan doen en bemoeide hij zich niet meer met de meestal enerverende publici teit saangelegenheden. Het heeft niet mogen baten, Jan Dau dey is veel te vroeg van ons heenge gaan. Hij ruste in vrede.

Film | 1978 | | pagina 9