POLYGOON JOURNAAL SCENARIOBEURS IN BRUSSEL TUSCHINSKI'S SCENARIO PRIJSVRAAG 1978 In Polygoon Journaal nr. 49 een op balletmuziek gemonteerde 'tentoon stelling' van landbouwwerktuigen in Londen. Verder aandacht voor de ontdekking van een druipsteengrottenformatie in Joegoslavië. In een mini-documentaire geeft Poly goon enig inzicht in het leven van de huidige soldaat. Met o.a. beelden van hun opkomst in O ir schot. Voor de komende weken kunnen re portages verwacht worden omtrent een kunststof langlauf-skibaan in Soester- berg en de verfilming van de Strafzaak Jespers in België-Brussel. Van 18 tot 22 januari 1979 zal in Brussel als onderdeel van liet zesde Internationale Film Festival een scena- riobeurs worden georganiseerd. Deze beurs uniek in z'n soort heeft een tweeledig doel. Het stelt enerzijds auteurs in staat hun werk op een open markt te verkopen, ter wijl anderzijds filmmakers in de gele genheid worden gesteld uit een ruim aanbod hun keuze te maken. De voorschriften zijn in zes talen waaronder Nederlands op schrifte lijke aanvraag verkrijgbaar bij het se cretariaat van het Internationale Film Festival Brussel, Avenue de 1'Astro- nomie 32 1030 Brussel. Aan de deel name tot de beurs zijn geen kosten verbonden. Hoewel de toegang tot de beurs in principe gratis is, verdient het wel aan beveling dat ook eventuele kopers hun komst schriftelijk melden. Na het officieel verstrijken van de in zendtermijn op 15 november jl. kan worden vastgesteld dat deze scenario wedstrijd een groot succes is gewor den wat betreft het aantal reacties en deelnemers. 614 Mensen hebben in eerste instantie gereageerd door het aanvragen van een wedstrijdformulier. Daarvan hebben uiteindelijk 108 deelnemers een scena rio ingestuurd. 32 daarvan zijn vrou wen en 76 mannen. De inzendingen komen uit alle delen van het land. Bovendien zijn bijdragen ontvangen van Nederlanders uit België, Frankrijk, Canada en Columbia. Op de foto overhandigt Ruud Kenter uit Leiden (medespeler en regisseur van het kindertheater 'Gajes') zijn scenario het honderdste dat bin nenkwam aan Tuschinski's Gysbert Versluys. De overige 99 op dat mo ment binnengekomen scenario's zijn de stille getuigen van deze gebeurtenis. Vóór 15 februari a.s. zal de jury de uit slag van de wedstrijd bekend maken. Hieraan is een hoofdprijs van f 15.000,— en een extra prijs van f 5.000,— ver bonden. van de Belgische regisseur Emile De- gelin. De Nederlandse inbreng komt van hoofdrolspeler Peter Faber, ter wijl verder meewerken: Laura Gemser, Janine Bischops en Johannneke van Kooten. Thijs van Leer heeft de mu ziek gecomponeerd. De vrouwelijke hoofdrol wordt vertolkt door de ook in Duitsland zeer bekende Poolse actrice Jadwiga Jankowska. Begin 1979 zal Exit Seven door Con corde Film worden uitgebracht. Op de werkfötO: hoofdrolspeler Peter Faber en regisseur Emile Degelin.

Film | 1978 | | pagina 7