58NBB-LEDEN NAAR AMERIKA INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER JAARVERGADERING VAN DE N.V.B. JAARVERGADERING BEDRIJFSAFDELING FILMVERHUURDERS POLYGOONJOURNAAL Toen begin 1978 een commissie van plannenmakers zich serieus ging opma ken om het 60-jarig bestaan van de Bioscoopbond op klaterende wijze te gaan vieren, kwam duidelijk naar voren dat een zo lange bestaansperiode m,et meer dan alleen maar een feest moest worden herdacht. Al snel ontstond het idee om de grens over te trekken. Hoe en waar naartoe? Er werd gedacht aan een cruise op een schip. Vele bestemmingen werden over wogen. Andere plannen werden ge maakt en weer verworpen. Het uiteindelijke reisdoel werd Ameri ka. Het natuurlijke Mekka voor iedereen die zich bezig houdt met film en films vertonen. Een kijkje in de keuken van al die zo uiteenlopende gerechten, die onder de verzamelnaam 'film' aan het publiek worden geserveerd. Het idee was geboren. Aan de uitwerking van de plannen kon worden begonnen. Con tacten werden gelegd. Routes uitge stippeld. Er werd vergaderd. En op donderdag 19 april word laat in de middag op Schiphol het startsein ge geven voor 58 bedrij f sge noten. Onder supervisie van Simon van Collem, een wel zeer goed ter plekke ingevoerde reisleider. Voor een aantal deelnemers zal het misschien wel de eerste keer zijn, dat ze daadwerkelijk en met eigen ogen kunnen zien wat er allemaal komt kijken vóór een film in hun theater ver toond kan worden. Het zal duidelijk zijn dat een bezoek aan Los Angeles en meer in het bijzon der Hollywood niet het enige reisdoel is. Uiteraard is ook Disney Land in het programma opgenomen. Ook zullen in New York en Las Vegas een aantal fes tiviteiten worden bezocht. Het zal zeker een reis worden waar de deelnemers nog lang over kunnen pra ten. We zijn ervan overtuigd, dat als op 3 mei weer voet op vaderlandse bodem zal worden gezet, de reisgenoten een schat aan ervaringen en indrukken rij ker zullen zijn. Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indie nen van bezwaren tegen de verlaagde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na verschijnen van dit blad schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raad plege men artikel 6 van het Reglement op het Naamregister. De tussen haakjes geplaatste namen zijn de buitenlandse titels, die uitsluitend worden gepubliceerd ter oriëntering van de leden. Filmnamen waarvoor inschrijving is Naam houders verzocht: exploitatierechten: Echtparen (Couples) In de greep van de spin (Kingdom of the spiders) De ijzervreter (Love and bullets) Juliana in 70 bewogen jaren (Nederlandse film) De lastige klas van Miss MacMichael (The class of Miss MacMichael) Het idool van de rijpere vrouw (In praise of older women) Filmmij'Amsterdam' Nova Tuschinski F.D. Warner Op 24 april vond in Utrecht de jaarver gadering plaats van de Nederlandse vereniging van Bioscoopreclame-Ex ploitanten, onder leiding van haar voorzitter, de heer J.Ph. van der Lin den. Het jaarverslag over 1978 werd met inachtneming van een aantal uiterlijke wijzigingen goedgekeurd. De finan ciële stukken werden akkoord bevon den, met uitzondering van de begroting voor 1979, waarin nog een paar nadere uitsplitsingen zullen worden aange bracht. In de vacature ontstaan door het perio dieke aftreden van de heer G.A.K. Eerdmans werd na stemming voorzien door de benoeming van de heer Drs.M. Sanders, die met meerderheid van stem men werd gekozen. De vergadering machtigde het bestuur een statutenwijziging tot stand te bren gen, uitgaande van het door het be stuur aan de vergadering voorgelegde voorstel. De vergadering werd tenslotte besloten met een geanimeerde lunch, waaraan alle aanwezige leden deelnamen. De Bedrijfsafdeling Filmverhuurders hield op 18 april j.1. onder leiding van haar voorzitter, de heer P. Silvius, haar jaarlijkse ledenvergadering. Het jaarverslag over 1978, alsmede de financiële jaarstukken werden goedge keurd, het eerste met inachtneming van enkele redactionele wijzigingen. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren J. Arkenbout, A.J.J. Duyve- steyn en P. Silvius, werden bij enkele kandidaatstelling herbenoemd. In de bestuursvacature ontstaan door het af treden van de heer P.J.N.R. Ooms werd bij enkele kandidaatstelling be noemd de heer R.L. Paerl. Voorts werd de heer P. Silvius herbenoemd als voor zitter der Bedrijfsafdeling Filmverhuur ders. Tevens werd besloten aan de Bondsraad een niet-bindende aanbeveling te doen tot benoeming van de heer B.H. Wilton als lid van het Hoofdbestuur in de door het aftreden van de heer P.J.N.R. Ooms ontstane vacature. Tn Polygoon Journaal No. 17 wordt aandacht geschonken aan de in het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden opgebouwde Egyptische tempel van Taffeh. Deze tempel werd door Egypte aan Nederland geschonken als dank voor de Nederlandse bijdrage aan de campagne van de Unesco tot redding van de Nubische tempels. In Tsjecho-Slowakije werden onlangs de 9e wereldkampioenschappen lucht- acrobatiek gehouden. De Tsjech Ivan Tuceck kon de gelukwensen in ont vangst nemen. De Nederlandse popgroep 'Kayak' ontving in Blokzijl gouden en platina platen voor de L.P. 'Phantom of the Night'. Na 7 jaar van onverdroten door zetten is voor 'Kayak' nu eindelijk het grote succes gekomen. Voor komende journaals staan o.a. re portages op het programma over het 'Vioolconcours Oscar Back' dat onlangs in Amsterdam werd gehouden, en over de heropening van het Kurhaus in Sche- veningen'.

Film | 1979 | | pagina 11