Wat er onder andere in Cannes te zien zal zijn Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 9 27 april 1979 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel.: 020- 79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Wat er onder ander in Cannes te zien zal zijn pagina 1 Juliana in zeventig bewogen jaren pagina 2 en 3 Nieuwe bioscopen pagina 4 en 5 Nieuwe films pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 Hoewel op dit moment het exacte programma voor het komende fes tival in Cannes nog niet bekend is, kunnen nu toch wel een aantal films worden genoemd die zeker een vertoning zullen krijgen. Het festival wordt geopend met 'Hair' van Milos Forman, die buiten mededinging zal worden vertoond. Daarnaast komen nog vier Ameri kaanse films naar Cannes. 'Days of heaven'van de regisseur Terrence Malick met Richard Gere in de hoofdrol. Van Martin Ritt wordt ver toond 'Norma Rae' met Sally Fields. Ook zal te zien zijn 'The China Syndrome' geregisseerd door James Bridges, waarin onder andere Jane Fonda een rol vertolkt. Tenslotte zendt Amerika in de semidocumen- taire 'The spirit of the wind', gemaakt in Alaska door de jonge film maker Ralph R. Liddle. Uit België komt de film van André Delvaux 'Une femme entre chien et loup'. De Hongaarse regisseur Miklós Jancso is aanwezig met zijn film 'Vitam et Sanguinem'. Van de Pool Andrzej Wajda wordt ver toond zijn laatste film 'Without Anaesthetic'. In het programma is ook een Noorse film opgenomen: 'The inheritance'. De Roemeense filmmaker Lucian Pintillié heeft voor Joegoslavië 'Pavillon 6gemaakt. Duitsland zendt in ieder geval twee films in: 'Woyzeck' van Werner Herzog en 'Le tambour' van Volker Schlöndorff. De laatste film is ge maakt naar een boek van Günter Grass. Luigi Comencini regisseerde 'L'Ingoro', een co-productie waaraan deelnamen maatschappijen uit Italië, Frankrijk, Spanje en Duitsland. Ook de cast is zeer internatio naal: Alberto Sordi, Marcello Mastroianni, Ugo Tognazzi, Stefania Sandrelli, Gérard Dépardieu, Patrick Dewaere, Miou-Miou, Annie Gi- rardot, Angelina Molina, Fernando Rey en Harry Baer. Buiten mededinging worden vertoond 'Prova d'Orchestra' van Fellini en 'Eboli' van Francesco Rosi, naar het boek van Carlo Levi 'Christus stond stil in Eboli' met Gian-Maria Volonté, Irene Papas, Léa Massari en Francois Simon. Deze film is in twee versies opgenomen. Eén voor de bioscoop met een tijdsduur van 2 1/2 uur en één voor de televisie die meer dan 4 uur duurt. Zodra het programma in zijn totaliteit beschikbaar is, zal hierop in dit blad nader worden ingegaan. FILM Bij de voorplaat een werkfoto gemaakt tijdens de opnamen van 'Kort Amerikaans', onder regie van Guido Pieters, die op 11 oktober in première zal gaan.

Film | 1979 | | pagina 5