Rechts" Een bezoek aan de getroffen gebieden tijdens de watersnoodramp Midden: Burgemeester van Hall van Amsterdam ontvangt Prinses Irene en haar aanstaande echtgenoot Prins Karel Hugo van Bourbon Parma Ingrijpende gevolgen van de dekoloni satie, de snel veranderende maatschap pij, de harder wordende tegenstellingen in de woelige jaren zestig. De kinderen die volwassen worden, die de problemen niet uit de weg gaan en hun eigen plaats zullen vinden. fULIANA in zeventig bewogen jaren over een gesloten leven in een open tijd. De film geeft een indruk van een men senleven vanaf het eerste begin. De vrouw Juliana komt meermalen met op merkelijke uitspraken, waarbij de klem toon valt op de vrouw, niet op de vors tin. 'Wat is het protocol? Een mythe. Er zullen altijd idioten blijven die dit soort regels willen vaststellen.' Zeker is ook dat koningin Juliana in ieder geval altijd getracht heeft kennis te maken met al haar onderdanen, hoe wel dat uiteraard onmogelijk is. Je kunt geen 14.000.000 mensen kennen. On geacht hun mening over de wezenlijk heid tot het al of niet continueren van de Monarchie. 'Ieder mens heeft recht op zijn eigen mening.' Juliana in zeventig bewogenjaren werd gemaakt naar een script van Anton Koolhaas. Adviezen van Bert Haanstra. De produktie was in handen van Con- cept/Cinecentrum en Tuschinski. Tu- schinski draagt tevens zorg in de distri butie. In 61 theaters. Rechtsonder: Prinses Christina kondigt haar verloving aan Linksonder: Rookbommen tijdens het huwelijk van Prinses Beatrix in 1966

Film | 1979 | | pagina 7