Metro 2 in Heerhugowaard ANDER KLEURSCHEMA GEVARIEERDE PROGRAMMERING Toen op 26 januari het tweede Metro-theater werd geopend, moesten de gasten hun weg naar het theater banen door een vliegende sneeuwstorm. Niet direct een uitnodigende start. Ook nu nog ligt het complex er lichtelijk desolaat bij te mid den van modder- en zandvlakten. Hier en daar 'opgeluisterd' door grote stapels stenen. Maar het publiek komt. En daar gaat het om. 'Buiten is het inderdaad nu nog een grote puinhoop' geeft de heer Stevens, bedrijfsleider van de Metro-bioscopen toe, 'maar je moet wel bedenken dat dit kale gebied over eenjaar of vijf het uitgangscentrum van Heerhugowaard zal zijn. We zijn nu nog een voorloper. En hoewel de bioscopen nu nog slecht bereikbaar zijn hopenlijk is dat in ieder- geval over een week of vijf afge lopen, want de gemeente werkt erg mee; de sierbestrating om het gebouw hebben ze ook voor ons aangebracht heeft de bevolking van, deze zich zo snel uitbreidende gemeente het onder deel 'bioscoopbezoek' al duidelijk in zijn uitgaanspatroon opgenomen. Al een jaar na de opening van Metro 1 bleek dat de plannen die toen al vaag bestonden voor een tweede theater, zeker wel kans van slagen zouden heb ben. En het startsein werd gegeven. Metro 2 werd gebouwd naast het be staande theater. Behalve een uitvoering in eën ander kleurschema werd de zaal een vrijwel getrouwe kopie van de eerste bioscoop. Metro 2 voert als hoofdkleuren donkerblauw en bruin, terwijl Metro 1 is uitgevoerd in rood en zwart. Ook in de tweede bioscoop ziet men de eenvoudige bakstenen wanden, ver sierd met abstracte panelen. De zaal heeft een effen blauwe vloerbedekking. Het projectiescherm is vrijhangend aangebracht. Ook hier valt een ruim opgezette zaalindeling op. De zaal heeft 271 comfortabele Franse stoelen, waarin zelfs de bezoeker met de langste benen makkelijk kan zitten. De afstand tussen de stoelen bedraagt van rug tot rug 1.30 m. De programmering van de tweede zaal richt zich in eerste instantie op ver toning van de betere film. Maar ook de jeugd wordt niet vergeten. De matinee voorstellingen op woensdag, zaterdag en zondag twee voorstellingen per middag richt zich op twee aparte groepen: één voorstelling voor de kleu- De nu nog troosteloze omgeving ters en een andere voor de iets oudere kinderen. Ook bij de nachtvoorstellingen streeft men een zekere genre-opbouw na op vaste avonden. De maandagavond bij voorbeeld is gereserveerd voor de pure artfilm. De programmering daarvoor gebeurt in overleg met een filmhuis in Metro 2 Alkmaar. Samen daarmee wordt ook de documentaire over de te vertonen film verzord, die vóór aanvang van de voorstelling aan de bezoekers worden uitgereikt. En heel misschien is het wellicht mogelijk uit deze groep bezoe kers in de toekomst een filmclub in het leven te roepen, die dan zou kun-

Film | 1979 | | pagina 8