SALOON DOLBY ROEMEENSE FILMWEEK De uitnodigende bar nen beschikken over een eigen socië teit. De ruimte daarvoor is in principe beschikbaar. De heer Stevens geeft toe dat dit nu nog maar een toekomstdroom van hem is. Maar misschien... In ieder geval staat vast dat men nu ook beschikt over de naast het complex gelegen grond. En de bouw van een specifiek artfilmbioscoopje wordt wel degelijk overwogen. De gevarieerde duidelijk gerubriceerde programma-opbouw levert een aantal verschillende bezoekerskernen op, die aan de kassa in feite al op de voorhand begroet kunnen worden met de door hen gewenste kaartjes, zonder daarom gevraagd te hebben. De twee zalen bereikt men via een ruime foyer, die vaag het karakter heeft van een western saloon. Naast een ruime bar over de volle lengte van de ruimte treft men langs de andere lange wand een aantal kleine bartjes met krukken aan. Zoals in vele nieuwe provincietheaters Een kijkje in de cabine heeft ook deze foyer een duidelijke horeca-functie. Gedurende de voorstel ling en tot een uur na het eind van de laatste voorstelling kan men daar 'z'n drankje nuttigen. Of men nu wel of niet naar de bioscoop gaat. Twee moni toren boven de grote bar volgen het zaalprogramma. Vlak bij de ingang, die voorzien is van een tochtsluis, staat een wegwijzer. De borden geven de richting aan naar de zalen, de toiletten - ook een invaliden toilet de garderobe, waar plaats is voor ongeveer 300 jassen en de tele foon. Beide zalen beschikken over een eigen cabine. Metro 2 heeft een FP 30 no rewind automaat. Ook is deze cabine uitgerust met een Dolby installatie. Alles bijelkaar mogen we vaststellen dat het Metro-complex voorziet in een duidelijke behoefte. Zeker als men in aanmerking neemt dat tot eind 1977 Heerhugowaard nooit over een eigen bioscoop kon beschikken. In het kader van het cultureel verdrag tussen Roemenië en Nederland werd deze maand in Nederland een Roe meense filmweek gehouden. Van 19 april af werden in Amsterdam (Filmmuseum) en Rotterdam ('t Vens ter) zes verschillende films aan het pu bliek gepresenteerd. Het is de eerste keer dat een dergelijk aantal films te zien was uit het, op cinematografisch gebied vrij onbeken de, Roemenië. In november 1978 vond in Roemenië een Nederlandse filmweek plaats. De Roemeense films in Nederland zul len allen worden vertoond met Engelse ondertitels. De week wordt georgani seerd door het ministerie van CRM in samenwerking met de Rotterdamse Kunststichting. De week is zo gevarieerd mogelijk sa mengesteld. Geselecteerd zijn de films: The stone wedding (Mircea Veroiu en DanPita, 1972), Through the ashes of the empire (An drei Blaier, 1975), A summer tale (Dan Pita, 1976), September (Timotei Ursu, 1977), Special issue (Mircea Daneliuc, 1977), Vlad the impaler (Doru Nastase, 1978). !H"TvW- ITIBMP De achtjarige Ricky Schroder tijdens de opnamen van de MGM-film 'The champ', waarin eveneens te zien zullen zijn Jon Voight en Faye Dunaway. Ricky speelt in de door Franco Zefirelli geregisseerde film de rol die vele jaren eerder werd vertolkt door Jacky Coo- per onder regie van King Vidor.

Film | 1979 | | pagina 9