TIRO' VERTEGENWOORDIGT NEDERLAND OP HET FILM FESTIVAL INCANNES FESTIVAL INCANNES De 'Quinzaine des Réalisateurs' (een selectie van auteursfilms) heeft de film 'TIRO' van Jacob Bijl officieel in haar programma opgenomen. 'TIRO' is het verhaal van een twintigjarige jongen die zich verzet tegen de gelatenheid van de volwassen wereld. De hoofdrol wordt vertolkt door Matthias Maat. Verder spelen mee Geert de Jong, Ju- lien Schoenaerts, Linda van Dijk, Alma, Huub Hansen, Kitty Courbois, Arnold Gelderman. Hans Veerman. Het is de tweede keer dat een film van Jacob Bijl door de 'Quinzaine' is geselecteerd ('Zwartziek 1973). Zijn tweede film 'Scrim' werd op het Festival van Toulon bekroond met de 'speciale juryprijs'. 'TIRO' zal eind augustus in Nederland worden uitgebracht. Deze film is gepro duceerd door George Sluizer die zijn eigen film 'Twee vrouwen' naar het boek van Harry Mulisch tijdens het Fes tival van Cannes aan de pers zal presen teren op woensdag 16 mei. Tijdens de ze presentatie zullen eveneens aanwezig zijn Bibi Andersson, Anthony Perkins en Sandra Dumas, die de belangrijkste rollen in 'Twee vrouwen' vertolken. Hieronder volgt een overzicht van de films die tijdens het officiële programma worden gepresenteerd: Manhattan, Woody Allen (U.S.A.) My brillant career, Gill Armstrong (Australië) Arven (De erfenis), Anja Breien (Noorwegen) The China syndrome, James Bridges (U.S.A.) L'ingorgo una storia impossibile, Luigi Comencini (Italië) Série noire, Alain Corneau (Frankrijk) Une femme entre chien et loup, André Delvaux (België) La drólesse, Jacques Doillon (Frankrijk) Prova d'orchestra, Federico Fellini (Italië) Hair, Milos Forman (U.S.A.) Woyzeck, Werner Herzog (Duitse Bondsrepubliek) Les survivants, Tomas Gutierrez Alea (Cuba) Arthur Rubinstein, Franijois Reichenbach (Frankrijk) Wise blood, John Huston (U.S.A.) The Europeans, James Ivory (Engeland) Eletünket és vérünket (Hongaarse rhapsodie), Miklós Jancso (Hongarije) Siberiade, Andrei Mikhalkov-Kontchalovski (Rusland) A nous deux, Claude Lelouch (Frankrijk) Days of heaven, Terrence Malick (U.S.A.) Caro Papa, Dino Risi (Italië) Norma Rae, Martin Ritt (U.S.A.) Eboli, Francesco Rosi (Italië) Die Blechtrommel, Volker Schlöndorff (Duitse Bondsrepubliek) Les soeurs Brontë, André Téchiné (Frankrijk) Bez znieczvlenia (Zonder verdoving), Andrzej Wajda (Polen) Victoria, Bo Widerberg (Zweden) L'occupation en 26 images, Lordan Zafranovic (Joegoslavië) Het programma van de 'Quinzaine des Réalisateurs', waarin is opgenomen de Nederlandse film 'Tiro' ziet er als volgt uit: Tiro, Jacob Bijl, (Nederland) Avoir 16 ans, Jean-Pierre Lefebvre (Canada) Julio commence en juillet, Silvio Caiozzi (Chili) Nighthawks, Ron Peck (Engeland) Chronique d'un industriel, Luis Rosenberg (Brazilië) Cauchemars, Wojciech Marczewski (Polen) Old boyfriends, Joan Tewkesbury (U.S.A.) Caniche. Bigas Luna (Spanje) Chrissomaloussa (het meisje met de gouden haren), Ton yLycouressis (Griekenland) 1'Entreprise pardonne un moment de folie, Mauricio Walersterin (Venezuela) Angi Vera, Pal Gabor (Hongarije) Rockers, Theodoras Bafaloukos (Jamaica/U.S.A.) Les hommes magnifiques avec la manivelle, J iri Menzel (Tsjechoslowakije) Blackjack, Kenneth Loach (Engeland) Een scène uit Tiro De cast van 'Twee vrouwen' in gesprek met Harry Mulisch

Film | 1979 | | pagina 6