2® Q®\p 2® OPDRACHTFILM 1979 JORIS IVENS 50 ANS DE CINEMA PRIJZEN TIJDENS HET HOLLAND ANIMATION FESTIVAL 1. Superman! 2. Een vrouw als Eva 3. Odds and evens 4. Grease 5. Foul play 6. Jaws 2 7. Exit seven 8. Heaven can wait 9. They called him bulldozer 10. Force 10 from Navarone 11. Interiors 12. Kentucky fried movie 13. Every which way but loose 14. The Buddy Holly Story 15. Revenge of the pink panther 16. Deep troat 17.1 never promised you a rosegarden 18. Invasion of the bodysnatchers 19. From Russia with love 20. A wedding Op woensdag 13 juni a.s. zal in het Eu rocinema-complex de jaarlijkse mani festatie van recente industriële en in formatieve films 'Opdrachtfilm 1979' plaatsvinden. Ook nu weer zullen wor den toegekend de Prix d'Amsterdam voor de beste film, bestemd voor een algemeen publiek en de S.A.M.-prijs voor de film bestemd voor een gespeci aliseerd publiek. De organisatie van 'Opdrachtfilm 1 979' wordt verzorgd door de Stichting Au diovisuele Manifestaties, waarbij onder andere ook de Afdeling Filmproduktie van de Bioscoopbond is aangesloten. De Stichting verzorgt een vouwblad met nadere gegevens, waarin ook een aan meldingsformulier is opgenomen. Dit vouwblad kan worden aangevraagd bij het secretariaat: Postbus 156, 1860 AD BERGEN - N.H. Woensdag 9 mei is gestart in het Centre Culturel Pompidou - Musée Beaubourg - te Parijs de door het Nederlands Film museum ontworpen tentoonstelling Joris Ivens 50 jaar wereldcineast De tentoonstelling en een retrospectief van de films van Joris Ivens zullen al daar van 9 mei tot 2 juli, 1979, te zien zijn. De tentoonstelling zal worden geopend door de Minister van Cultuur, mr. Jean- Philippe Lecat. Na Amsterdam Nederlands Filmmu seum, Rotterdam Museum Boymans van Beuningen, waren tentoonstelling en retrospectief te zien in Italië in Modena, Florence, Bologna en Turijn en na Parijs zullen nog volgen Londen (National Film Theatre in samenwer king met the Royal College of Art), en voorts Newcastle-upon-Tyne, Notting- ham, Bristol en Edinburg. Na Engeland zullen ook Amerika en Canada deze manifestatie brengen, on der meer in de volgende universiteits steden: Minneapolis, Austin, Sioux- Centre Iowa, Philadelphia, Ann Arbor en Montreal, Toronto en Vancouver. Tijdens het laatste Holland Animation Festival te Den Haag kreeg Albert van Kuik twee prijzen voor animatiefilms in de categorie 8 mm. 'Verf' werd be kroond met de grand prix en 'Het wolkje' de tweede prijs. De eerste prijs ontving Charles Povel voor 'Speels Kris- ta'. In de categorie commerciële films ging de grand prix naar 'A slice of reality' van Toonder Studio's/Bert Kroon, die ook de eerste prijs ontvingen voor een reclamefilm voor kauwgom. Hans Noordermeer ontving de tweede prijs voor 'Het water is gastvrij'. B0rge Ring kreeg de grand prix voor 'Oh, my darling' in de 16/35 mm films. In deze categorie was de eerste prijs voor 'David' van Paul Driessen en de tweede prijs voor 'Jorinde en Joringel' van Niek Reus.

Film | 1979 | | pagina 8