3 tint 10 oktober 1979 Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 15 1 7 augustus 1979 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020-79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel.: 020-23 14 85 Filmweek Arnhem pagina 1 Produktie pagina 2 Nieuwe films, pagina 3 Donateurswerk pagina 4 Techniek pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 VOORBEREIDINGEN FILMWEEK ARNHEM IN VOLLE GANG FILM Bij de voorplaat: Herman van Veen en Monique van de Ven in de hoofdrollen voor de nieuwe Nederlandse speelfilm 'Uit Elkaar', die vanaf 16 augustus in ons land te zien is. Van 3 tot en met 10 oktober aanstaande zal voor de dertiende keer in suc cessie de Internationale Filmweek Arnhem georganiseerd worden. De organisatorische opzet zal slechts op ondergeschikte punten verschillen van de manifestatie in 1977. Het hoofdprogramma zal zich weer afspelen in het Rembrandt theater. In Rembrandt Luxe wordt een speciale programmering verzorgd door Hans Saal- tink. Hier zullen films vertoond worden die speciaal voor de Filmweek naar Nederland zijn gehaald omdat er nog geen Nederlandse distributeur gevonden is en daarnaast films van verhuurders. In het algemeen zullen het films zijn waarvan verwacht mag worden dat er geen grote commerciële verspreiding aan gegeven kan worden. Vanzelfsprekend zullen traditiegetrouw weer een groot aantal medewerkers aan de verschillende films in Arnhem hun opwachting maken. Een deel van de overige Arnhemse theaters zal tijdens de Filmweek worden in geschakeld voor het draaien van speciale retrospectieven. Een belangrijke wijzi ging is het vervangen van het bekende Luxor theater door de beide gerenoveerde zalen van het Palace theater. De Nederlandse filmmanifestatie Open Doek blijft in het Saskia theater. Ook de beide Scène theaters aan de intieme Korenmarkt zullen weer bij de totale pro grammering betrokken worden. Bovendien zal ook in het kader van de Filmweek in het Arnhemse Gemeente museum een even unieke als interessante tentoonstelling plaatsvinden rond de figuur van de Russische tekenaar/cineast Sergej Eisenstein. Deze tentoonstelling kon gerealiseerd worden door de bijzondere inspanning van de medewerkers van het Nederlands Filmmuseum. Bovendien bestaan er plannen voor een tweede tentoonstelling in de Arnhemse Stadsschouwburg. Ook de plaatselijke middenstand zal weer in ruime mate me dewerking verlenen aan het doen slagen van deze tweejaarlijkse manifestatie.

Film | 1979 | | pagina 5