CISCO 1979 INSCHUIFVLOER Voor de derde maal een Franse promotie van bioscoopinrichtingen en apparatuur, met direct daar omheen apparatuur voor filniDroduk- tie. Bühne-bouw en een disco-achtige afdeling, van waaruit een ware kakofonie van daverende geluiden, vergezeld van oogverblindende lichtflitsen, waaronder laserlichteffecten. GEEN PHOTOKINA DOLBY IN SOORTEN NON REWIND Deze inleiding geeft precies weer hoe de verhouding was van het tentoonge stelde, n.1. een kwart van de aanwezige expositie-oppervlakte was beschikbaar voor bioscoopinrichtingen en cabine installaties, nog een kwart voor de filmproduktie en op de resterende helft had de afdeling licht en geluid een plaats gevonden. De afdeling licht en geluid genoot wel een zeer grote publieke belangstelling, wat mogelijk wijst op een bepaalde ontwikkeling in de richting van het spektakel-theater al of niet in combi natie met filmprojektie. Dergelijke theaters zijn er in Nederland ook al te vinden, bijv. ée'n van de zalen van het Casino complex te 's-Hertogenbosch, waar een bepaalde zaal naast bioscoop voorstellingen ook gebruikt wordt voor disco- en pop-happenings, toneel, bals (carnaval b.v.) congressen, exa mens etc. Interessant voor deze multifunctio nele zalen is het toepassen van een in schuifbaar vloergedeelte zoals afb. 1 laat zien. Het geheel wordt elektrisch bediend en schuift in elkaar, waarbij de stoelen automatisch neerklappen en met de vloeronderdelen onder het laatste en tevens hoogste vloerelement een plaats vinden. Het gezicht van Cisco wordt bepaald door Franse fabrikanten en vertegen woordigers en is daarmee sterk gericht op het eigen grondgebied. We kunnen deze manifestatie moeilijk vergelijken met een Photokina in Keulen, die veel meer internationaal gericht is. In Parijs zijn de stands van de grote fa brikanten, voor zover vertegenwoor digd, aanmerkelijk kleiner. Projektie-technisch waren er geen uit schieters te bespeuren. De geluidstech niek en in het bijzonder de combina ties met Dolby, werden in diverse vari ëteiten aangeboden onder talrijke namen. Zelfs een eenvoudig Dolby- systeem gemonteerd in een simpel rack, tegen de prijs van ca. f. 20.000, -, ging schuil achter een, mogelijk gefin geerd, Amerikaans etiket. Varianten op het non-rewind systeem en de loopmatic waren ook hier te zien, Een non-rewind systeem een Ameri kaans fabrikaat bevatte een afwijkende filmsturing. (fig. 2). Hierbij is de ge- 1) Inklapbare stoelen op inschuifbare vloer elementen. Het geheel werkt elektro- mechanisch. 2) Sensor-sturing van een non-rewind unit. 3) Een afwijkend aandrijfsysteem van een non-rewind plateau

Film | 1979 | | pagina 6