7Y\* lm LOOPMATIC BU CONCLUSIE bruikelijke switch vervangen door een sensor en het filmplateau wordt direkt d.m.v. een rubberrol aangedreven (afb. 3). Praktisch m.b.t. de bediening is het lampje dat gemonteerd is tegen de draagarm. De loopmatic, die enige jaren geleden geïntroduceerd werd door de Franse firma Elcine, blijkt in populariteit te stijgen gezien een viertal vertegenwoor digingen in Frankrijk alleen al. Ook hierop is reeds een variant van Ameri kaanse bodem. De loopmatic, een systeem waarmee het mogelijk is filmvoorstellingen non- stop te laten verlopen, door het begin en het einde van de film aan elkaar te lassen, heeft velen de wenkbrauwen doen fronsen. Het apparaat heeft na melijk een opmerkelijke werkwijze waarbij halverwege de voorstelling au tomatisch en met grote snelheid, be- i ^~~-~-wm ii •i Een loopmatic van Frans fabrikaat paalde schakelmanipulaties door de installatie worden verricht, die ogen schijnlijk vragen om storingen. Sceptici vonden destijds dat het een aardige stunt voor een tentoonstelling was, maar technisch zagen zij voor de bioscooppraktijk veel problemen. Het apparaat blijkt echter toch te voldoen, getuige de uitspraken van de zijde van exploitanten die de machine reeds toe passen. In België zijn er reeds tenmin ste een vijftal geplaatst en in Nederland is de eerste in bedrijf te zien in Maastricht. Berthiot met een elegante manier van spiegelprojektie Gezien het vorenstaande kan worden gesteld dat Cisco in de oneven jaren tussen de tweejaarlijkse Photokina toch enig bestaansrecht heeft verwor ven. Er is voor geïnteresseerden in de verschillende branches zeker het no dige te zien en wij zijn benieuwd of dit ook tot transacties leid, want daarvan hangt het natuurlijk af, of de handel als "kleine fotokina" zal blijven ge bruiken. Van Italiaanse huize 'n portable projektor met spoelen toren Vilmverzendboxen. Wordt dit het transportmiddel van de toekomst?

Film | 1979 | | pagina 7