INSTELLING EREPENNING OPERATEURSCURSUS OPERATEURSEXAMEN BESLISSINGEN COMMISSIE NIEUWE ZAKEN ERETEKENS LIQUIDATIE WAARBORGSOM Het Hoofdbestuur heeft besloten een erepenning in te stel len voor hen die bijzondere en langdurige verrichtingen hebben geleverd op het gebied van het film- en bioscoop bedrijf in ons land. De gedachten gaan vooral uit naar prominente figuren in deze bedrijfstak. De penning is vervaardigd door de beeldhouwer Theo van de Vathorst te Utrecht, die met zijn creatie zowel de ac tiviteit in de filmsector als het artikel waarmede deze acti viteit wordt bedreven tot uitdrukking heeft willen brengen. De Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, heeft de erepen ning op 10 oktober j.1. tijdens de internationale Filmweek Arnhem voor de eerste maal uitgereikt aan de heer A.F. Wolff te Bilthoven, directeur van de B.V. Bioscooponder neming A.F. Wolff, De uitreiking vond plaats in aanwezig heid van Mevrouw Wolff en deleden van het Hoofdbestuur en hun dames. In zijn toespraak wees de Bondsvoorzitter erop, dat de heer Wolff als lid van de Bond nog niet zo lang geleden de hoogste eer heeft gekregen die in de organisatie mogelijk is in de vorm van het erelidmaatschap. "Dit erelidmaatschap", aldus de Bondsvoorzitter, "is U niet toegekend met het oog op de wijze waarop U Uw zaken hebt gedaan, maar vanwege de vele functies die U op eminente wijze in de organisatie en verwante instellingen hebt verricht. Wij dachten eigenlijk dat je een lid niet meer lof kunt toe zwaaien dan door de toekenning van het erelidmaatschap. Toch is ons gebleken dat er daarnaast behoefte is aan een ander eerbewijs, niet in verband met de vervulling van functies, doch in samenhang met de wijze waarop men als bedrijfsgenoot heeft gefunctioneerd. Hoewel het vaak sa mengaat dat men als functionaris in de organisatie en als bedrijfsman een bijzondere plaats in onze filmwereld in neemt, kan men zich toch ook indenken, dat een bedrijfs genoot geen functies in de organisatie verricht, maar noch tans een bijzondere plaats in het filmbedrijf inneemt door zijn verrichtingen als zakenman. Het spreekt welhaast vanzelf, dat U én als functionaris in de Bond én als bedrijfsman in bijzondere mate wordt gewaardeerd. Uw werkzaamheid als bedrijfsgenoot dateert al van voor de oorlog en het is eigenlijk vanaf het begin zo geweest, dat U een bijzondere plaats in het film- en bio* coopbedrijf bent gaan innemen, ook al door de enorme kennis van zaken die U in het buitenland hebt vergaard. U hebt Uw bedrijf een zeer gezonde basis gegeven en hebt het in de loop der jaren steeds verder uitgebouwd, zodat het nu één van de grote ondernemingen in onze bedrijfs tak is. Dat is een gegeven waarvan wij allen op de hoogte zijn en waarvoor wij allen ook bijzondere waardering hebben. Er komt hier echter een stuk extra waardering aan te pas, omdat het weinigen gegeven is op zo'n hoge leeftijd nog actief in zijn bedrijf werkzaam te zijn. En als ik zeg actief, dan is dat met een inzet en energie waar menig jongere bijzonder jaloers op is. U bent in staat om ondanks de grote veranderingen die er in de filmhandel en in de ■.uusicuacie van ae ondernemingen in ons land hebben plaatsgevonden U te handhaven als de o zo bekwame en o zo doortastende zakenman, die zich zonder enige moeite aan de gewijzigde omstandigheden heeft weten aan te passen. Toen U 80 jaar werd, hebben wij allen de behoefte ge voeld onze appreciatie tot uitdrukking te brengen. Het erelidmaatschap had U al en wij hebben er over nagedacht wat voor mogelijkheden er nog waren. Dat heeft geleid tot het besluit een erepenning in te stellen voor hen, die bij zondere en langdurige verrichtingen hebben geleverd op het gebied van het film- en bioscoopbedrijf in ons land. Ik kan U wel zeggen, dat U de oorzaak en de aanleiding bent van de instelling van deze penning en dat bewijst op zich zelf al hoe groot onze waardering is." De heer Nijland achtte het een bijzonder voorrecht de heer Wolff als eerste de penning aan te bieden. Hij sprak de hoop uit, dat de heer Wolff er nog lang genoegen aan zal bleven. "Moge het voor U een aansporing zijn om Uw enorme werkzaamheid nog zolang als het gaat te ont plooien, omdat wij met ons allen U als zakenman niet kunnen missen, maar vooral ook niet als mens. Het is juist een van Uw bijzondere eigenschappen, dat U ook in het zaken doen een stuk menselijkheid weet in te brengen en er rekening mee houdt, dat de dingen alleen maar goed kunnen verlopen door ieder het zijne te geven." De heer A.F. Wolff gaf in zijn antwoord op gevoelige wijze uiting aan zijn dankbaarheid voor de toekenning door het hoofdbestuur van de erepenning. De eerstvolgende operateurscursus be gint in januari 1980. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijg baar bij het secretariaat van het oplei dingsinstituut, dat op het bondsbu reau is gevestigd. De jaarlijkse operateursexamens zullen media december a.s. in Amsterdam worden afgenomen. De inschrijving wordt omstreeks 15 november opengesteld en de bios coopbedrijven krijgen daarvan nog in dividueel bericht. De Commissie Nieuwe Zaken heeft toestemming verleend aan: Cinema International Corporation (Netherlands) B.V. tot het gaan ex ploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A (Cinema International 2) te Amsterdam; B.V. Tivoli Theater tot het gaan ex ploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A (Tivoli 5) te Apeldoorn; B.V. Nabio tot het gaan exploiteren van drie nieuwe permanente biosco pen-A (Babyion 1, 2 en 3) te 's-Gra- venhage; Bioscoop Exploitatie Mij. (B.E.M.) B.V. tot het gaan exploiteren van twee nieuwe permanente bioscopen-A (Scène 1 en 2) te Venlo; Voorts heeft de Commissie Nieuwe Zaken toestemming geweigerd aan; Jogchem's Theaters B.V. tot het gaan exploiteren van twee nieuwe perma nente bioscopen-A (Eurocinema 6 en 7) te Eindhoven. In de vergadering van het Hoofdbe stuur van 12 september jl. is besloten de volgende eretekens te verlenen: In goud (25 jaar) aan de heren: A.J. van der Hoek (Verenigde Nederlandse Bioscopen N.V., Leeuwarden), H.W. Groot (Geesink Filmproduktie C.V., Nederhorst den Berg), J.W. Stokvis (N.V. Cinecentrum, Hilversum); in zil ver (10 jaar) aan de heren: G.H. Leurs (Toonder Studio's, Nederhorst den Berg), E.P. Hopman (N.V. Cinecen trum, Hilversum). Op grond van artikel 7b der Statuten is het lidmaatschap van Vereniging T.O.V.A. te Rijssen geëindigd en moet de bij de Bond gedeponeerde waarborg som worden geliquideerd. Leden van de Bond of van de Neder landse Vereniging van Bioscooprecla me-Exploitanten worden uitgenodigd eventuele rechtsgeldige vorderingen schriftelijk en gemotiveerd in te dienen binnen acht dagen na verschijning van deze publikatie.

Film | 1979 | | pagina 8