CANNES 1980 HET EINDE VAN EEN TIJDPERK Hieronder volgt een overzicht van de films waarvan tot nu toe bekend dat ze tijdens het officiële programma worden vertoond: Being there - Hal Ashby - USA Salto Nel Vuoto Marco Bellocchio Italië Breaker Morant Bruce Beresford Australië Jaguar Lino Brocka Philippijnen Fantastica Gilles Carle Canada Bye Bye Brasil Carlos Diegues Brazilië All that Jazz Bob Fosse USA The Big Red One - Samuel Fuller - USA Sauve qui peut (la Vie) in slow motion Jean-Luc Godard Zwitserland The Long Riders - Walter Hill - USA Out of the Blue Dennis Hopper USA Kagemusha (The Doublé Akira Kurosawa Japan Orokseg (The Heritage) Marta Meszaros - Hongarije Poseban Tretman (Special Treatment) - Goran Paskaljevic - Joegoslavië La Terrazza Ettore Scola Italië Ek Din Pratidin (A Day Like Any Other) Mrinal Sen India Kaltgestellt Bernhard Sinkel West-Duitsland Constans Kryzstof Zanussi Polen La Dedicatoria Jaime Chavarri Spanje The Missing Link Picha België Une Semaine de Vacances Bertrand Tavernier Frankrijk Mon Oncle d'Amérique Alain Resnais Frankrijk Loulou Maurice Pialat Frankrijk rramma worden de de films buiten Naast het officiële programma worden de volgen mededinging vertoond: La Cité des Femmes Federico Fellini Italië Lightning over Water Wim Wenders West-Duitsland Nezha Lao Hai (Nezha, Trainer of the Dragon King) Wang Shuchen, Ding Xian en Xu Jengda China Sono Fotogenico Dino Risi Italië Breaking Glass Brian Gibson Engeland Yang Alfred Hitchcock, 'The Master of Sus pense', overleed onlangs op 80-jarige leeftijd. Meer dan 50 jaar drukte hij zijn stem pel op dat speciale genre film dat we thriller noemen. Zozeer, dat alleen zijn naam al vaak volle bioscoopzalen trok. Wie kan zich niet de sport herinneren tijdens zijn films te proberen dat klei ne glimpje van Hitchcock zelf op te vangen. In iedere film weer. Ruim 50 films heeft hij in de loop van zijn carrière gemaakt. De eerste, nog stomme, films vormden de basis voor zijn latere films, waarin de spanning vaak uitsluitend visueel tot enorme hoogten werd opgevoerd. Het beroemdste voorbeeld daarvan is wel de douche-scène uit 'Psycho'. Ondanks zijn hoge leeftijd hoewel hij zelf meermalen stelde nog maar twee keer 40 jaar te zijn heeft hij nooit besloten een definitief einde te maken aan zijn werkzaamheden. Na iedere film maakte hij weer plannen voor een volgende. Ook voor 'Family Plot'. Toch zal deze film zijn laatste blijven. De laatste film van een man die tijdens zijn leven al een legende was. Regisseur Samuel Fuller in een typische pose tijdens de op namen voor de nieuwe Lorimar produktie 'The big red one' in Israël. De film zal op 16 mei a.s. op het filmfestival van Cannes vertoond worden. De film zal in ons land door Corona Film worden uitgebracht. 'Being there'staat voor 18 mei op het programma in Cannes, Een nieuwe film met Peter Setters en Shirley McLaine in de hoofdrollen onder regie van Hal Ashby. De film zal op 22 mei a.s. door Hafbo Film in Nederland worden uitgebracht.

Film | 1980 | | pagina 11