Splitsing aan de Kennemerlaan ZELF DOEN INGENIEUS Eind vorig jaar vond voor de familie van Opbergen in IJmuiden met de officiële opening van hun opgeplitste City Theater in IJmuiden de bekroning plaats van een belangrijke beslissing die men had genomen met het ten uitvoer brengen van de ingrijpende verbouwingsplannen voor de bioscoop in IJmuiden. Voor een onafhankelijke bioscoopondernemer is een dergelijke stap veelal een ingrijpende, waartoe men niet van de ene op de andere dag komt. De heer en mevrouw Van Opbergen en hun zoon hebben hun hart echter vol ledig verpand aan het bioscoopbedrijf en achtten vorig jaar dan ook de tijd rijp voor de splitsing van hun grote zaal met balkon in twee aantrekkelijke bioscopen. In samenwerking met architect Den Heijer uit Haarlem die reeds menige ver- en nieuwbouw op zijn naam heeft staan kwam men tot een doordachte opzet. Bij de totale aankleding heeft mevrouw Van Opbergen de touwtjes stevig in handen gehouden en beide zalen stralen een bijzondere warmte uit. Opvallend hierbij zijn de bijzonder fraaie voordoeken die tegenwoordig hoe langer hoe meer het veld moeten ruimen ten gunste van soms wat al te zakelijke, loshangende kaderlijsten. Voor de keus van de stoelen heeft men in goed overleg met leverancier Kagenaar uit Utrecht een geschikt model uit de Figueras-collectie geko zen. Bij de verbouwing van een bestaand theater komt me'n altijd voor techni sche problemen te staan. In dit geval was de moeilijkheid de bereikbaarheid van de cabine van wat zaal 1 zou wor den, de oorspronkelijke benedenzaal in dit geval. Men is hierbij tot een even simpele als ingenieuze oplossing gekomen, door via de cabine van zaal 2, de bestaande, over het dak een looppad aan te leggen, waardoor men een aantal meters verder weer het gebouw kan betreden i.c. direct in de cabine van zaal 1 be land. Het pad is beschut door polyes ter golfplaten en prima verlicht, zodat het ook onder de meest barre weers omstandigheden geen probleem is om de techniek in de gaten te houden. De beide nieuwe zalen van het City Theater in IJmuiden. Boven de grote zaal 1 hoofdzakelijk in blauw schakeringen. Onder zaal 2 in rode tinten. Duidelijk is hier de smaakvolle afwerking van het doek te zien met verspringende lijsten en zwaar voordoek.

Film | 1980 | | pagina 13