GerardReves ONDERZOEK SLOTOPMERKING BESLUITEN Op 8 mei is in 15 theaters in pre mière gegaan 'Lieve Jongens' naar de trilogie 'De Taal der Lief de Lieve Jongens Het Lieve Leven van Gerard lieve. De hoofdrollen worden vertolkt door Hngo Metsers, Hans Dagelet, Bill van Dijk en Albert Mol f zie foto). Paul de Lussanet voerde de regie over de film naar een scenario van Chiein van Houweninge. De produktie was in handen van Matthijs van Heijuiugeu. Lieve Jongens wordt uitgebracht door Tuschinski L'ilm Distribu tie n. produktie met haar vele facetten artistiek, economisch en uit een oog punt van werkgelegenheid zo ge wichtig is, is ook een bepaalde zeker heid vereist omtrent de omvang van de subsidiepot op zijn minst op een ter mijn van enkele jaren, er -verder van uitgaande, dat de pot in ieder geval zal worden aangepast aan trendmatige ontwikkelingen. Wij zijn het ermee eens, dat de huidige subsidiesituatie zou kunnen leiden tot gevallen die om formele redenen noch door de ene, noch door de andere pot worden gedekt. Het lijkt mij, dat daar voor langs de weg van het overleg tus sen de beide subsidiegevers oplossingen zijn te vinden. Daarvoor is geenszins de vorming van een enkele pot vereist. Evenmin is hiervan uit een oogpunt van algemeen beleid een positieve invloed te verwachten. Het plan spreekt van een zogenaamd overkoepelend be leid. Alleen al door het grote verschil in beoordelingsnormen van de qua fi nanciële opzet totaal verschillende projecten vermag ik niet in te zien hoe een dergelijk beleid valt te realiseren. Aan een continuering van de huidige situatie op het gebied van de hoofd filmsubsidiëring geef ik verreweg de voorkeur boven een sprong in het duister die tot ongewenste beleids ombuigingen kan leiden en onzeker heden zal doen ontstaan op een ter rein dat uitermate gecompliceerd en riskant is. Gezien onze positieve betrokkenheid bij deze zaak gedurende een kwart eeuw hoop ik, dat met onze opvattin gen bij de besluitvorming die mogelijk reeds dit jaar zal plaatshebben, ernstig rekening wordt gehouden. Vervolgens gaat de Bondsvoorzitter in op het onderzoek dat is ingesteld naar de organisatorische functionering. Dit onderzoek betrof zowel de functione ring van de Bond als zodanig als die van het Bondsbureau. Uit het onder zoek is een aantal problemen aan de dag getreden, die het Hoofdbestuur aanleiding geven op korte termijn voorstellen tot wijziging van de struc tuur aan de leden voor te leggen. Dames en heren, ongeacht bepaalde kritische opmerkingen mogen wij het er toch wel over eens zijn, dat door deze organisatie veel en goed werk wordt verricht. Dat is te danken aan de inzet van een kern van leden, van een aantal bij het bondswerk betrok ken buitenstaanders en van het Bonds bureau. Als ik zie hoe intens en fre quent met name een aantal leden deelneemt aan het Bondswerk en aan het werk in verwante instellingen, dan kan ik hiervoor alleen maar hoge waar dering hebben. Ik zeg allen die in het afgelopen jaar door hun werkzaamheid hebben bijgedragen tot een goede functionering van onze organisatie en tot de behartiging van het algemeen belang van het Nederlandse film- en bioscooopbedrijf, hiervoor hartelijk dank. Ik verbind hieraan graag de wens, dat onze bedrijfstak met steun van Bond en Bureau de huidige proble men en de problemen die zich nog zullen aandienen, zal weten te over winnen en zijn belangrijke en belang wekkende taken in de vermaakssector in de toekomst optimaal zal kunnen vervullen. Hiermede verklaar ik deze vergadering voor geopend. De vergadering keurde de rekening en verantwoording en de balans over 1979 goed en verleende de Bondspen ningmeester, Drs. J.Ph. Wolff, evenals het Hoofdbestuur décharge voor het gevoerde financiële beleid. Ook werd de contributie voor 1980 vastgesteld en ging de vergadering akkoord met de begroting voor 1980. De vergadering besloot de steunmaat regelen van de Nederlandse Bioscoop bond ten behoeve van de Nederlandse hoofdfilmproduktie te continueren. De periodiek aftredende leden van het Hoofdbestuur, de heren J. Arkenbout, R.H. Gerschtanowitz en Drs. J.Ph. Wolff, werden bij acclamatie herbe noemd als lid van het Hoofdbestuur. Voorts ging de vergadering akkoord met het Hoofdbestuursvoorstel de op te richten afdeling speelfilmproducen ten een voorlopige status te geven, vooruitlopend op de benodigde Statu ten- en reglementswijzigingen. Meve Jongens

Film | 1980 | | pagina 9