OVERHEID LEVENSGELUK BIO-KERSTCOLLECTE TOP 20 De overheid doet via de gezondheidszorg een stevige duit in de zak. Maar er zijn zaken die de overheid niet sub sidieert. Bovendien, bij Bio zeggen ze: "we willen niet in alles afhankelijk van de overheid zijn". Wanneer je zelf iets kunt aandragen bij de overheid, iets waaruit het doel en de nuttigheid blijkt, dan kan dat in het gezondheidspakket worden opgenomen. Noem het maar particulier initiatief dat helemaal is gericht op het kind. Wetenschappelijk onderzoek dat zich door de unieke combinatie van school, internaat, werkplaats en revalidatiecentrum, direct op de praktijk richt. Kijk, het is duidelijk dat elk revalidatiecentrum zich bezig houdt met de medische en technische aspecten van het in valide zijn. Maar het is net zo duidelijk dat er meer is. Het psycho-sociale aspect, zeg maar alle niet-medische zaken, zijn minstens zo belangrijk. Op dat vlak heeft Bio baanbre kend werk verricht en doet dat nog. Binnenkort 20 jaar lang. En met succes. Wat heeft Bio in al die jaren met dat bussengeld gedaan? Om een paar zaken te noemen: inrichting oudercentrum, gangbeeldonderzoek, socio-sexueel onderzoek, inrichting manege, vacuüm-apparaat, de vroegtijdige behandeling, onderzoek dubbel-gehandicapten en voorlichting aan vak genoten. Het zal duidelijk zijn dat Bio niet voor zichzelf werkt. Centraal stond en zal blijven staan het levensgeluk van het kind. Alles waar Bio zich mee bezighoudt, alle medische en technische vorderingen worden openbaar gemaakt. Dat houdt in dat elk revalidatiecentrum, elke arts en elk zie kenhuis kan beschikken over elk resultaat dat Bio boekt in het proces dat het best valt aan te duiden met de uitspraak Bio zelf: "zorgen dat die kinderen met vertrouwen hun toekomst tegemoet gaan." Dat wilden we u even laten weten, opdat u weet waar de centjes blijven als u straks, in het halfduister van de bio scoopzaal, weer de Bio-bus laat doorgeven. Dat het meer dan 650.000 gulden per jaar mag zijn ach, dat had u natuurlijk allang begrepen. Daarom doen wij er verder maar het zwijgen toe. Na het hoopgevende resultaat van de laatste bio-kerst- collecte volgen hieronder de 20 bioscooptheaters waar men het beste in de bio-bus heeft geblazen. Theater Bioscoop Gem. in centen Metro/Heerhugowaard 329,5 Camera/Leiden 306,6 City/Groningen 176,5 Ap ollo/Kaatshe uvel 112- Tivoli/Apeldoorn 110,4 Lido/Noordwijk 108,7 Studio/Utrecht 98,8 Middelharnis 95,7 Palace/Hengelo 84,5 Astra/Klazienaveen 82,3 Schagen 81,5 Euro/Amersfoort 81,3 Studio/Leeuwarden 80,5 Euro/Alphen a/d Rijn 80,5 Harmonie/Alkmaar 73,9 Catharijne/Utrecht 71,6 Roxy/Haarlem 67,8 Schouwburg/Gouda 66,8 P.O.C./Eindhoven 65,7

Film | 1980 | | pagina 7