AV-MEDIA EN EXPORTBEVORDERING (vervolg van pag. 3) Onder leiding van Wim Rutli werd vervolgens een leven dige discussie gehouden waarbij uiteraard de produk- tiekosten aan de orde kwamen, de meest gewenste lengte van een opdrachtfilm en de distributiemogelijkheden. Daarbij bleek dat ook op dit terrein uiterst moeilijk valt te generaliseren, met dien verstande dat av-media veelal sterk individuele produkten genoemd kunnen worden waarvan de prijs, gebruik en ook de vertoningslengte geheel of gro tendeels afhankelijk zijn van hetgeen de opdrachtgever verlangt. Dit neemt niet weg dat duidelijk bleek dat ook een goedkope film met een geringe verspreiding evenzeer bruikbaar kan zijn om een bepaald doel te bereiken, als een dure film met een erg groot verspreidingsgebied. Voorts bleek nogmaals dat er veel te weinig echte export- films zijn en dat de huidige economische omstandigheden het zeer wenselijk maken dat daarin verandering komt, waarbij de betrokkenen zich zeer zorgvuldig zullen moe ten beraden over een juiste aanpak van zaken. Onder het genot van een hapje en een drankje werd tenslotte nog enige tijd nagepraat. Intussen bestond gedurende de gehele dag de mogelijk heid om kennis te nemen van een kleine expositie van av-apparatuur (hardware) die met medewerking van de VLAM (Vereniging van Leveranciers van Audiovisuele Media) door een aantal bedrijven was ingericht. Het ging daarbij om kleine apparaten die behulpzaam zouden kun nen zijn om o.a. in het buitenland de Nederlandse pro dukten te propageren. Dean Martin's zoon, Dean-Paul zelf proberend een carrière als proftennis ser op te bouwen, met Ali MacGraw in "Players", een film die zich afspeelt in de pro f tenniswereld. De film is ge produceerd door Robert Evans van Paramount Pictures. De regie had Anthony Harvey. Won "All that jazz" in april van dit jaar al vier Oscars, het laatste gehou den Festival in Cannes leverde de film nog een belangrijke bekroning op. Samen met "Kagemusha" werd de film, die onder regie van Bob (Cabaret) Fosse tot stand kwam, onderscheiden met de Gouden Palm. Roy Scheider speelt de rol van de choreograaf Joe Gideon met Ann Reinking, Jessica Lange en Leiand Palmer als drie van de ontelbare vrouwen in zijn leven. "Al that jazz' wordt begin september uitgebracht door Columbia.

Film | 1980 | | pagina 8