BIOS IN BABYLON BABYLON 1-2-3 PLANNEN INRICHTING In het machtige Babylon-complex aan het Julianaplein in Den Haag beschikt de B.V. Nationale Bioscoopondernemingen over drie uiterst modern geoutilleerde bioscoopzalen. De integratie van winkelcen trum, hotel en station met bioscopen voldoet in de praktijk bijzonder goed. Blijkens de reacties van het publiek mag men hier van een geslaagde opzet spreken. In een niet onbelangrijke mate wordt daartoe ook bij gedragen door de aanwezigheid van een ruime parkeergarage onder het gehele complex. Lange tijd is er gesleuteld aan de plan nen voor de bioscopen. De projectont wikkelaar/eigenaar van het complex, de" MAB-Holding wilde graag bioscoop zalen in het centrum naast de winkel- units en de overige faciliteiten. Dit brengt met zich mee dat er ook 's avonds activiteit is in het grote com plex en er niet uitgestorven bij ligt. Ook in Utrecht in het Winkelcentrum Hoog-Catharijne blijken de bioscopen aan een grote behoefte te voldoen. Begin 1979 zocht de MAB-Holding contact met Meerburg Theater Beheer met de plannen voor een bioscoop complex. Schetstekeningen lagen toen reeds ter tafel. De plannen werden intensief be studeerd en hier en daar wat bijge schaafd. In overleg met de inrichtingsarchi tect Kockelkorn, grotendeels verant woordelijk voor het uiterlijk van het Babylon-complex werd een aantrek kelijk interieur tot stand gebracht. Gekozen werd voor een sobere in richting met duidelijk herkenbare kleurstellingen. Drie basiskleuren, rood, blauw en groen beheersen de respectievelijke zalen en de aantrek kelijke nevenruimten. Een originele be wegwijzering bestaande uit buiscon- De moderne entreepartij met links de kassa, midden achter de benedenfoyer met 'sterrenwand' en rechts een van de deuren die toegang geeft tot zaal 2. De geautomatiseerde cabine van zaal 3 met rechts achter de spoelentafel de in eigen beheer vervaardigde besturingsap- Een van de twee trappen met de lichtende buizenconstruc- paratuur met storingsmelding. tie die de snelste weg naar de zalen wijzen.

Film | 1980 | | pagina 8