DEN HAAG TECHNIEK structies met licht in de drie kleuren, aangebracht boven de trappen. Op die manier is het mogelijk om de ver schillende publiekstromen op een voudige wijze te leiden, waardoor aan- en afvoer soepel kan verlopen op ver schillende niveaus. De 'rode' zaal van Babyion 1 De eigen technische dienst van Meer burg Theater Beheer ontfermde zich over de inrichting van de cabines in sa menwerking met Philips. Er moest ge woekerd worden met de ruimte en in goed overleg is een oplossing gevonden voor alle technische problemen. In eigen beheer werd een deel van de ap paratuur vervaardigd met een unieke storingssignalering, die zich niet be perkt tot de cabines, maar overal in het theater waarneembaar is voor het personeel van de kassa tot de buffet ten. Bovendien is het gehele complex uitgerust met een sprinklerinstallatie. Aan de brandbeveiliging is veel aan dacht besteed. Naast de gebruikelijke automatische en handbrandmelders zijn er ook rookmelders aangebracht. Vanzelfsprekend moet er in een groot complex veel aandacht worden be steed aan de veiligheidsaspecten. Als richtlijn voor al dergelijke voorzie ningen wordt gebruik gemaakt van de Brandbeveiligingsverordening van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. Op dit moment zijn er nog geen vastgestelde landelijke normen voor deze voorzieningen. Regelmatig blijkt nu dat van gemeente tot gemeente de eisen die gesteld worden aan de veilig heidsaspecten voor het publiek sterk te verschillen. Het zou bijzonder toe te juichen zijn als in goed overleg op landelijke niveau een overzichtelijke en algemene regle mentering tot stand zou kunnen ko men waardoor voor vele betrokkenen, zoals exploitanten, architecten e.d. een eind gemaakt kan worden aan on duidelijkheid op dit terrein. De 'groene' zaal van Baby Ion 3 De 'blauwe' zaal van Babyion 2

Film | 1980 | | pagina 9