DEN HAAG VERNUFT SPECIALISATIE TECHNISCHE DIENST Een dergelijke ingreep in een bestaand gebouw is geen sinecure, zeker gezien in het licht van de vele voorschriften die nu eenmaal van kracht moeten zijn om de optimale condities te creëren voor het publiek qua comfort en veilig heid. Een moeilijk punt was de plaat sing van de cabines. Wat de grote zaal betreft was dat niet zo'n probleem om dat men daar kon zorgen voor een aan passing van de bestaande cabine. Bij de beide kleinere benedenzalen lag dat veel gecompliceerder. De techni sche dienst van Meerburg Theater Be heer heeft ook hier een staaltje vak manschap laten zien en op ingenieuse wijze alle problemen opgelost. De zalen van Le Paris vertonen een ge specialiseerd programma hoofdzakelijk toegespitst op pornofilms en voldoen duidelijk aan een belangrijke behoefde. De voorstellingen beginnen aan het eind van de ochtend en het is een non- stop programma. Er zijn uniforme en treeprijzen om de zaak zo eenvoudig mogelijk te houden, een rangeninde ling bestaat dus niet meer. Het publiek heeft de modernisering van het theater duidelijk op prijs gesteld, verhoudings gewijs kan gesteld worden dat het be zoek met een aanzienlijk percentage is gestegen. Nu de technische dienst van Meerburg Theater Beheer reeds ter sprake is ge weest, willen wij onze lezers een kijkje gunnen in 'de keuken' van deze be langrijke afdeling. Hoog en droog aan het Haagse Spui, om precies te zijn op de allerhoogste etage van het Asta en Bijou Theater bevindt zich deze gespe cialiseerde werkplaats. Voorzien van uiterst moderne appa ratuur wordt hier permanent gewerkt aan de bouw van nieuwe installaties, verbetering van bestaande apparatuur, uitbouw van het huidige machinepark en dergelijke. Twee medewerkers hebben daar hun handen vol aan en staan onder super visie van het hoofd van de technische dienst borg voor een soepel lopend technisch apparaat. Het revideren van oude machines en het ombouwen van projectoren tot volautomatische non-rewind instal laties voorzien van alle mogelijke sto ringssignaleringen is een van de speciali teiten van deze onmisbare afdeling van een concern dat de verantwoordelijk heid draagt voor een groot aantal zalen in ons land. Een van Technisch medewerker R. Rosbeek aan het werk in zijn technisch domein aan het Spui in Den Haag

Film | 1980 | | pagina 7