OPENING FONDS KUNSTZINNIGE FILMS UITGEBREID FILMPROGRAMMA OP FESTIKON '80 BENOEMING OP BIO INDIA EN HONGARIJE Eind vorige maand zijn de zalen van het Royal-complex aan de Boekhorst straat in 's-Gravenhage in gebruik genomen. Begin september vond de feestelijke opening plaats van Cinesol 2 en 3 in Breda van Mevrouw Koopal-Was- kowsky, hiermee is het aantal theaters aan het Van Coothplein op niet min der dan vijf gekomen. Tezijnertijd kunt u van beide com plexen een uitvoerig verslag verwach ten op deze pagina's. Gedurende dit jaar kregen tot nu toe weer vier films de mogelijkheid om met behulp van een uitbrengsubsidie van het Fonds in roulement gebracht te worden. "David" is het persoonlijke relaas van een Joodse jongen tijdens het Hitler- regime in Duitsland tot aan zijn uitein delijke vlucht naar Israël. De film werd Een vijftigtal speelfilms en meer dan honderd korte films (animatiefilms, documentaires en korte speelfdms) zullen er te zien zijn op het Festikon dat van 23 - 28 september aanstaande wordt gehouden in het Singer-complex te Laren. Om al die films een plaats te kunnen geven in het Festikon-pro- gramma moest door de festivalleiding op de valreep nog een extra zaal (de Atelierzaal) worden toegevoegd aan de reeds bestaande accomodatie van vier zalen. Van dinsdag 23 tot en met zon dag 28 zullen er nu in vijf zalen vrijwel onafgebroken films worden gedraaid, aangevuld met tal van andere media- programma's, zoals een vierdaags sym posium over "massamedia versus groepsmedia", een tweedaagse work shop over media-analyse, een speciale dag rond het thema "Wat is een goede kinderfilm?" en een tweedaags pro gramma met aandacht voor video, 8 mm film en diaseries. CONTACTMIDDAG van de leden en donateurs van de Nederlandse Bioscoopbond DINSDAG 7 OKTOBER 1980 in Cinema International August Allebéplein 4, Amsterdam Zaal open: 13.30 uur Aanvang filmvertoning: 14.15 uur FLYING HIGH regie: Abraham N. Zucker Hoofdrollen: José Feliciano, Ethel Merman Een Paramount-film uitgebracht door C.I.C. 16.15 18.00 uur: informeel contact geregisseerd door Peter Liliënthal en wordt uitgebracht door Cupido films. Eveneens van Cupido zijn de films "Schwarz und weiss wie Tage und Nachte" en "Die Schweizermacher". De eerste film onder regie van Wolf gang Petersen toont de geestelijke aftakeling van een kampioen-schaak speler, die zijn totale privé-leven on dergeschikt maakt aan zijn "hobby". "Die Schweizermacher" is een mild- ironische film van Rolf Lyssy, waarin de wonderlijke routine onder de loupe wordt genomen die Zwitserland han teert ten opzichte van hun buitenland se medebewoners, die Zwitsers staats burger willen worden. Gofilex tenslotte brengt de Franse film "Il y a longtemps que je t'aime" van Jean-Charles Tacchella uit. Een echt paar vindt dat het na vijfentwintig jaar huwelijk tijd wordt voor het beleven van meer eigen individuele ervaringen. Dus besluiten de partners in alle vriendelijkheid te gaan scheiden. Per 1 september jl. is de heer H.G. Berghauser Pont in dienst getreden van het Bio-Revalidatiecentrum voor kin deren te Arnhem als opvolger van de geneesheer-directeur, de heer F.B. Venema. De heer Berghauser Pont is revalidatie arts en was verbonden aan het Revali datiecentrum voor volwassenen in Hoensbroek. Hij zal in het vroege voorjaar van 1981 het werk van de heer Venema overne men en daarnaast een coördinerende taak gaan vervullen in het dagelijks be leid van het Bio Revalidatiecentrum. Compleet nieuw is een programma met louter korte Amerikaanse films, met als titel "The Best of the American Film Festival", een festival dat in mei in New York werd gehouden en waar van een tiental films op het Festikon worden vertoond. De films zijn onder verdeeld in vier blokken, rond de thema's: hulp en zorg, energie, oorlog en vrede, en relaties. Dit programma is zowel op disndag 23 als op vrijdag 26 september te zien in de Atelierzaal. Eveneens nieuw is een repriseprogram ma op woensdag de 24e in dezelfde zaal met films als De Rode Ballen, Fifi la Plume, A Taste of Honey, Proloog, Het Jaar van de Haas en Messidor. Een ander nieuw programmaonderdeel van het Festikon is het filmprogramma op donderdag 25 (Atelierzaal). Op deze dag zullen de hele dag films worden ge toond van studenten van de universi teit van München (overdag) en van de Nederlandse Film- en TV-academie ('s avonds). Wat het speelfilmprogramma betreft zijn er twee landen die er duidelijk uit springen: India en Hongarije. Er wordt op het Festikon '80 speciale aandacht besteed aan de Indiase film. Elke dag is er op zijn minst één speelfilm te zien en op dinsdagavond 23 is er eveneens een programma met korte Indiase films. De volgende films zijn nu defini tief geselecteerd voor het Festikon: The Chess Players, The Elephant God, Onweer in de Verte en Company Limited van Satyajit Ray, Edkin Pratidin en Parashuram van Mrinal Sen en Nishant van Shyam Benegal. Van de Hongaarse films noemen we Angi Vera van Pal Gabor, Zondagskin deren van Janos Rosa en Familienest van Bela Tarr. Verder is er een retro spectief gewijd aan het werk van Istvan Szabé. Naast zijn "nieuwste films Het Vertrouwen op het filmfestival van Berlijkn bekroond met een Zilveren Beer zijn de volgende films te zien: De Tijd van de Jeugddrogen (1964), Liefdesfilm (1970), Sprookje» uit Boedapest (1976), Vader (1966) en Brandweerstraat 25 uit 1973.

Film | 1980 | | pagina 9