ooacaao TWEE VORSTINNEN EN EEN VORST Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 19 14 november 1980 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020- 79 92 61 Ho o f dr e dacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Twee vorstinnen en een vorst pagina 1 Eindexamenfilms N.F.T.V.A. pagina 2 - 3 Nieuwe bioscopen pagina 4 - 5 Techniek Produktie pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 FILM ISSN 0166-1477 NEDERLANDSE BIOSCOOPBOND Hij di- voorplaat: Op lokatie in Zeeland voor de nieuwe Nederlandse speelfilm 'Twee vorstinnen en een vorst'. v.l.n.r. scPirijver Geert van Oorschot, Kitty Courbois, llric Clerckx en regisseur Otto Jongerius Kitty Courbois en Eric Clerckx Op het ogenblik wordt er hard gewerkt aan de montage van de nieuwe Neder landse speelfilm 'Twee vorstinnen en een vorst' naar een scenario van Otto Jongerius gebaseerd op het gelijknamige boek en 'Mijn tante Coleta' van R.J. Peskens. Het is de geschiedenis van een jongen van 15 en twee vrouwen, die om de hoofd rol in zijn jeugd strijden; in Vlissingen anno 1925. De eerste vrouw is zijn moe der, die eigenzinnig en onverzoenlijk vecht tegen het onrecht dat de arbeiders klasse toen werd aangedaan. De tweede: zijn tante Coleta, die even vechtlustig, uit de benauwenis van het arbeidersmileu probeert te breken. Allebei hebben ze de jongen daarbij nodig, profiterend van zijn onschuld. Met dit verschil, dat de moeder hem kind wil laten blijven, terwijl Coleta zijn erotiek wakker maakt, en hem juist tot man wil maken. Voor de jongen is Coleta een ontsnapping aan zijn moeder. Die mislukt, doordat de twee vrouwen aan het eind van de film via hem elkaar vinden. Verlaten door zijn moeder en verraden door zijn tante gaat hij zijn volwassenheid tegemoet. De hoofdrollen worden gespeeld door Eric Clerckx als de jongen, Kitty Courbois als de moeder, Linda van Dyck als tante Coleta, Jan Decleir als de vader, Helmert Woudenberg als Oom Piet en Max Croiset als oude man en verteller. De regie is in handen van Otto Jongerius en de produktie wordt verzorgd door Roy Logger voor Hollandia Filmprodukties. Technische credits: camera: Frans Bromet, geluid: René van de Berg, art-direc- tor: Jaap Verburg, montage: Ine Schenkkan. De film zal in de loop van 1981 door Concorde Film worden uitgebracht. Linda van Dyck met Eric Clercki

Film | 1980 | | pagina 3