'T SAENTJE AAN DE ZAAN ONTWIKKELING Eind juni vond in het oude hartje van de vroegere gemeente Zaan dam, nu uitgegroeid tot Zaanstad met Krommenie en Wormerveer, de opening plaats van een gloednieuw complex met drie bioscopen. De zalen zijn gesitueerd in een voetgangerszone en maken deel uit van een project met woningen en winkels. FOLOSOFIE kter - Zaandam heeft in het bioscoopbedrijf altijd een belangrijke plaats ingeno men. Het vermaarde Apollo Theater bewijst dit tot op de huidige dag. Door de ligging was het echter volstrekt onmogelijk om daar tot enige uitbrei ding te komen alhoewel de stad dat al lang verdiend had. De voortvarende aanpak van de ge meente, die als Zaanstad meer dan 100.000 inwoners ging tellen, leidde tot de ontwikkeling van een groot aan tal projecten. Het behouden van de oude monumenten en het zo nodig res taureren daarvan de Zaanse huizen zijn uniek in de wereld het renove ren van hele wijken en het plegen van nieuwbouw op plaatsen die vrij zouden komen door sanering. In de laatste categorie kunnen we de onstaansge- schiedenis van 't Saentje rangschikken. Oorspronkelijk werd gedacht aan de bouw van twee grotere bioscopen en aan de straatkant had men nog een winkel willen projecteren. De rooilijn van de bebouwing ligt echter zeer dicht tegen de zware voet van de kerktoren van de kerk die recht tegen over de entree van de bioscopen staat. Architect Den Heijer die zijn sporen op het gebied van de bioscoopbouw reeds verdiend heeft, was door de projectonwikkelaar reeds aangezocht om een ontwerp te maken voor het to tale project. Voor de Bioscoop Exploi tatie Maatschappij was de architect Het moderne uiterlijk van het nieuwe complex van 't Saentje. Links zijn nog juist de appartementen en een winkel zichtbaar. geen onbekende en zodoende kon in een zeer korte tijd een zeer harmo nisch geheel ontstaan tot volle tevre denheid van alle betrokken partijen. De B.E.M, heeft specifieke opvattingen over de inrichting en aankleding van de bioscopen die geëxploiteerd worden. Wat ook de drijfveer van het publiek mag zijn om naar het theater te ko men, b.v. van tevoren een gerichte filmkeuze gedaan te hebben, of uitslui tend de beslissing te hebben genomen om naar de film te gaan en 'dan zien we wel wat er draait', het is belangrijk dat de mensen uitgaan en het is voor die mensen belangrijk dat men zich dan ook echt 'uit' voelt. Steeds vaker doet zich het verschijnsel voor dat een bezoek aan de bioscoop deel uitmaakt van een compleet avondje uit. De behoefte aan een beetje 'glamour', vanouds her zo nauw verwant aan het medium film bestaat duidelijk. Bij de inrichting van de drie zalen is daar dan ook duidelijk rekening mee gehouden. Uitgebalanceerde kleurstellingen en gezellige verlichting, ruime foyers in vriendelijke kleuren. Zaal 1 en 2 zijn op de begane grond respectievelijk in blauwe en rode tin ten met beide 94 zitplaatsen. Op de De grote zaal 3 met zij De kleine zaal 2. Zaal 1 is exact het spiegelbeeld fiHvwü

Film | 1980 | | pagina 6