't SAENTJE - ZAANDAM TECHNIEK BARRICADE verdieping bevindt zich de grote zaal 3 met een kleine 300 comfortabele stoelen uitgevoerd in bijzondere licht groene en gele tinten. Op het eerste gezicht een gewaagd experiment met deze besmettelijke, kleuren, doch het resultaat is verbluffend, mede door het bijzondere fraaie sierdoek is een bijzonder prettige en rustige sfeer ge schapen die haast weldadig aandoet. Aan de installatie van de technische apparatuur is bijzondere aandacht be steed. Het is het tweede complex van de B.E.M, in Noord-Holland dat volledig met Dolby-stereo projectie apparatuur is uitgerust. In de wanden van de zalen bevinden zich de speciale effect-speakers. Door het gehele gebouw is eenachtergrondmuziekinstal- latie aangeleged gekoppeld aan een omroepsysteem. Bedrijfsleidster mevrouw Van den Berg is bijzonder trots op haar nieuwe aan winst waarover zij nu de scepter zwaait, terwijl zij ook verantwoorlijk is voor de dagelijkse bedrijfsvoering van het Apollo Theater. In de maanden dat het complex nu geopend is, heeft 't Saentje reeds een vaste plaats veroverd bij veel filmliefhebbers. De goede pro grammering wordt duidelijk gewaar deerd, mevrouw Van den Berg kreeg complimenten van haar publiek en per soneel toen recentelijk alle drie de zalen tijdens een avondvoorstelling tegelijkertijd tot aan de laatste stoel uitverkocht waren. In het kader van de programmering is het aardig te vermelden, dat men in 't Saentje een jarenlange Zaanse traditie in ere heeft gehouden met de z.g. 'barricade'-voorstelling op woensdag avond. De uitdrukking is afgeleid van de kreet 'op de barricade voor de bete re film'. Door de uitbreiding van het aantal doeken is het nu mogelijk ook de moeilijkere film sneller een kans te geven en dat gebeurt dan mede door het organiseren van deze speciale voor stellingen die in het kader van de verder gaande serviceverlening aan het pu bliek een belangrijk facet uitmaken. gezellige benedenfoyer De overzichtelijke dubbele cabine voor de zalen 1 en 2 De bovenfoyer met links zicht op de Zaan

Film | 1980 | | pagina 7