DIGITALE GELUIDS REGISTRATIE LEDENVERGADERING KNOV UNITED ARTISTS CONVENTIE IN ATHENE PRIJZEN BENOEMING In het huisorgaan "Toonbeeld" van Cinecentrum, Cineco en Video Hilver sum, troffen wij in het oktobernum mer een publikatie over de technische kant van digitaal geluid. Uit deze publikatie van de hand van de heer W.G. Sips blijkt dat hier sprake is van een "ingewikkelde maar mooie manier om geluid op te tekenen". Het ingewikkelde betekent dat vanwege het systeem op de magneetband 700.000 trillingen per seconde vastge legd moeten worden bij mono geluid en het dubbele aantal, te weten 1,4 miljoen Hz., bij stereo geluid. Dit is bij digitale registratie alleen mo gelijk wanneer van dezelfde techniek gebruik wordt gemaakt als bij de mag netische beeldvastlegging (video). Men is dan aangewezen op roterende magneetkoppen die bij een lage band snelheid toch een hoge optekensnel- heid mogelijk maken. Het mooie van het systeem is dat er een groot frequentiebereik mogelijk is; dat er sprake zal zijn van een hoge vervor- mingsvrijheid, een laag ruisniveau en een grote dynamiek. Uit vorenstaande volgt dat het digitale geluid voorlopig een laboratoriumzaak zal blijven en dat er geen sprake van is dat het systeem ook in de bioscoop zal terecht komen, zeker niet in de naaste toekomst. Uit het bedrijf hebben ons namelijk berichten bereikt dat men met vervanging van de geluidsinstalla tie van plan was te wachten op de komst van digitaal geluid, omdat werd verondersteld dat dit nieuwe systeem zeer spoedig zijn intrede zou doen. Dit is dus een misvatting, althans voor wat de direkte toepassing in bioscopen betreft. Op 10 november vond de jaarlijkse ledenvergadering plaats van het Ko ninklijk Nederlands Ondernemersver- bond (KNOV) waarbij onze organisatie is aangesloten. De vergadering werd gehouden in de grote zaal van het Catharijne bioscoop complex in Utrecht en trok veel be langstelling. De heren W. Perquin en Mr. R.A.E. Indemans, werden tot respectievelijk voorzitter en algemeen secretaris her kozen. De contributie werd met grote meer derheid van stemmen trendmatig ver hoogd en er is besloten tot instelling van een werkgroep informatica voor de nieuwe communicatie systemen als Teletekst en Viditel. Wij hebben ons voor deze werkgroep gemeld. De herkozen voorzitter van het Ver bond schetste in zijn jaarrede de moeilijke positie van het midden- en kleinbedrijf en richtte een duidelijke waarschuwing aan de centrale overheid om niet alleen met woorden, maar ook met daden beter dan voorheen met deze voor de totale economie zeer be langrijke bedrijfstakken rekening te houden. Helaas was de Minister van Financiën, Mr. A.P.J.M.M. van der Stee, die een toespraak zou houden onder de titel "het midden- en kleinbedrijf in het ka der van het regeringsbeleid", op het laatste moment verhinderd. Zijn rede werd daarom voorgedragen door Drs. G.A. Posthumus, plv.v. thesaurier- generaal van genoemd Ministerie. Gelet op de heersende omstandigheden hield de Minister zich, ook via zijn "stand- in", op de vlakte. Eind oktober vond in Athene een sales en publiciteits-conventie plaats in Athene voor alle Europese en Afri kaanse UA-vertegenwoordigingen. Be langrijk onderdeel was de produkt- presentatie 1981. Vertoond werden o.a. 'Raging Buil' van Martin Scorsese, 'Stardust Memo ries' van Woody Allen, 'La cage aux folies II' en 'The Idolmaker'. Naast de eerste prijs in de categorie animatiefilms op het filmfestival van Cork (Ierland) heeft de film 'Life and Death' van Joost Roelofsz, Rogier Proper en Delphine de Pury, gepro duceerd door Frans Rasker ook in Frankrijk een onderscheiding in de wacht gesleept en wel de Mention de qualité en een geldprijs van FF20.000,- van het Ministère de la Culture et de la Communication) Voorts werden toegekend aan: regie van Trudy tie: Rolf Orthel ber 1978', regie: duktie: Octario 'De verleiding', produktie: The tions. Mentions de qualité Het tuinfeest' onder van Keulen, produk- 'Nicaragua, septem- Frank Diamand, pro- Cortes Aceveda en regie: Ben Verbong, Movies Film Produc- De Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft als lid van het Bestuur van het Productiefonds voor Nederlandse Films benoemd de heer R. Orthel, regisseur en producent. Hij zal de plaats gaan innemen van de heer J. Wiegel, die sinds 1972 deel heeft uitgemaakt van het Bestuur en zich niet herbenoembaar had gesteld. Fragmenten en publiciteitsmateriaal uit een groot aantal andere films kwam in Athene beschikbaar o.a. van 'Heaven's Gate' van Michael Cimino, 'Savage Harvest', 'Eye of the Needie' met Donald Sutherland, 'Charlie Chan the Curse of the Dragon Queen' met Peter Ustinov, 'Thief' met James Caan, 'Knightriders' van George Romero, de nieuwe twaalfde James Bond film 'For your eyes only' en 'The French Lieute- nant's Woman'. Binnen afzienbare tijd is ook in ons land een presentatie voor exploitanten te verwachten van het nieuwe mate riaal.

Film | 1980 | | pagina 8