DE PLANTAGE BLOEIT ART DECO EERSTE FASE Na een intensieve verbouwing annex renovatie van maar liefst zes maanden opende eind juli Theater Desmet aan de Plantage Midden laan opnieuw de deuren voor het publiek. Het ruim een eeuw geleden gebouwde theater dat een roemrijke geschiedenis achter de rug heeft en oorspronkelijk Hortustheater en later Rika Hopper-theater heette, oefent opnieuw sterke aantrekkingskracht uit op het publiek. De si tuatie is wel sterk veranderd, het toneel is verdwenen maar de oude sfeer is gelukkig gehandhaafd gebleven. Het gebouw dat sinds 1946 in handen is van de familie Desmet, bepaald geen onbekende naam in de bioscoopwe reld, was behoorlijk vervallen en hard aan renovatie toe. Theo Desmet houdt niet van half werk, hij is een theater man in hart en nieren die de produktie van een aantal succesvolle musicals op zijn naam heeft staan. Voor de uitvoering van het interieur werd Dick Schillemans van de Logos Groep aangetrokken, die als art-direc- tor bekendheid verwierf door zijn medewerking aan een aantal binnen- en buitenlandse toneel- en filmproduk- ties. Tot in de kleinste details is ge zorgd voor een volledig terugbrengen in de oude stijl van de grote zaal en de nevenruimten. Het aantal stoelen in de grote zaal werd drastisch verminderd er bleven zo'n 300 stoelen over die opnieuw be kleed werden met donkerrode pluche achtige stof. Ook het tapijt werd in die tinten gehouden de schitterende lam- brizeringen met hun originele maho- niekleur. De tweede filmzaal boven, Cine 'D', ge opend eind zestiger jaren, onderging eveneens een zeer grondige opknap beurt en werd omgebouwd tot een comfortabele bioscoop met een gezel lige bar annex. Het publiek haalt bij het binnenkomen een consumptie en De entree neemt plaats, in de pauze komen de meeste bezoekers een tweede versnape ring halen en het komt vaak genoeg voor dat de bar na afloop nog even open blijft, omdat de gasten behoefte hebben nog even na te praten. Dat kan allemaal zonder problemen, verklaart Mevrouw Van Delden, hoofd van de afdeling exploitatie en als zodanig eveneens verantwoordelijk voor de da gelijks bedrijfsvoering in Theater 'Du Midi'. Desmet heeft nog grote plannen met het gebouw en denkt zelfs aan een bi stro en ziet het thans gerealiseerde als een aanzet tot een zo gevarieerd moge lijke reccreatiegelegenheid voor het pu bliek. De grote zaal (boven), zicht vanaf het balkon (onder)

Film | 1980 | | pagina 8