DE OPPAS Een klein meisje is een symbool voor kuisheid en onschuld. Een volwassen man die als een spelletje bij haar in bad stapt en vervolgens door haar opge wonden raakt, is een uiterst verdachte figuur in de ogen van de meeste ou ders, opvoeders, dominees en wetge vers. Maar waar het regime van de burger lijke moraal minder hardvochtig heerst, komt een veel menselijker waarheid te voorschijn: spel en erotiek zijn nauw verbonden en verschil in leeftijd verandert daar niets aan. Integendeel Regie en scenario: Casper Verbrugge, camera: Ruud de Bruyn, geluid: Lucas Boeke, muziek: Frank Sutherland, produktie: Sigma Films B.V., verto ningsduur: 12 minuten. Met: Flip Jansen, Saartje van Schaik, Olga Zuiderhoek, Theo de Groot. Wij vernamen, dat de heer Luc Heme- laer, directeur van de te Brussel geves tigde filmverhuurkantoren Belga Films en Belfïdis, de Belgische onderschei ding van Ridder in de Kroonorde is verleend. Wij wensen de heer Heme- laer, met wie naast zakelijke contacten ook organisatorische contacten be staan via de internationale federatie van alle filmverhuurdersorganisaties (F.I.A.D.), met deze onderscheiding van harte geluk. Het internationale animatiefilmfestival van Annecy zal van 9 tot 14 juni 1981 worden gehouden. Aan dit festival, dat, voor de 13de maal plaatsvindt, zijn prijzen verbonden. Jörn Donner treedt af als directeur van het Zweedse Filminstituut. De heer Donner, die de laatste tijd veel kritiek heeft ondervonden over zijn beleid en vanwege een balanstekort van het in stituut van 13 miljoen Zweedse kro nen, heeft als verklaring voor zijn af treden gegeven, dat hij in zijn functie zelf niet meer toekwam aan creatief werk. Hij zal nu het voorzitterschap gaan bekleden van de Finse Filmstich- ting. Frank Price, de president van Colum- bia Pictures, heeft aangekondigd, dat in het kader van een herstructurering alle vormen van distributie en marke ting van films en videocassettes zullen worden ondergebracht bij Columbia Pictures International Corporation. Alle internationale operaties op die terreinen zullen daardoor in laatstge noemde maatschappij zijn gebundeld en bijgevolg worden geleid door haar president Patrick M. Williamson. In het filmfestival van Berlijn zal op 23 februari de Belgisch/Nederlandse co- produktie van Hugo Claus "Vrijdag" worden vertoond in het hoofdpro gramma. De Nederlandse jeugdfilm "De bende van hiernaast" van Karstvan der Meulen zal worden vertoond in het Kinderfilmfest, dat in het kader van het Berlijnse festival zal plaatshebben. Cannes 1981: het advies dat is uitge bracht door Michel Bonnet over opzet en eventuele wijzigingen in de organi satie van het Festival in Cannes mei van dit jaar behelst een aantal ingrij pende veranderingen. Onder andere zullen de professionele deelnemers worden verplicht identiteitsbewijzen bij zich te dragen. Daarnaast zullen de toegangsbewijzen voor de festivalvertoningen nu nog slechts op één centraal punt te verkrij gen zijn, inplaats van zoals vroeger op 17 verschillende plaatsen. Tijdens het Festival wordt een nieuwe prijs ingesteld voor die technicus, die de beste artistieke bijdrage heeft gele verd, aan een voor de competitie inge schreven film. Tenslotte nog een laatste nieuwe voor ziening: festivaldirecteur Gilles Jacob deelde mee, dat in Cannes een perma nente ontmoetingsplaats zal worden gecreëerd voor regisseurs en ander aan wezig talent gedurende het festival. Hoewel het grootste deel van de bui tenlandse films in Frankrijk nog steeds in een nagesynchroniseerde versie wordt vertoond, is toch de laatste tijd het aantal ondertitelde kopieën toe genomen. Tien jaar geleden werden on dertitelde films nog vrijwel uitsluitend vertoond in Parijs (Quartier Latin en Champs-Elysées). Nu ziet men in de grote provinciesteden en de Universi teitssteden meer en meer ondertitelde films verschijnen. 70-mm projectie beleeft zijn tweede jeugd in Amerika: in de VS heeft on langs weer op grote schaal een opbloei plaats gevonden voor het eerst sinds de laat-zestiger jaren van 70 mm-pro- jectie. De grote theaterketens zijn dan ook weer op grote schaal bezig hun apparatuur aan te passen. In 1980 werden 12 films uitgebracht zowel in een 35 als in een 70-mm versie. Als uitvloeisel van het culturele ver drag tussen Italië en Egypte zal Italië een belangrijke rol gaan spelen in de modernisering van Egyptische film studio's, de uitbreiding van het Egyp tische bioscooppark en de promotie van de Egyptische film in Europa.

Film | 1981 | | pagina 5