METRO 1-2-3 IN 100 DAGEN p.1 i 1 £0lNx(j PURMEREND 100 DAGEN De snel groeiende gemeente Purmerend is sinds afgelopen zomer ook een bioscoopcomplex rijker. In het ambitieuze uitbreidings plan Gors-Noord was Bioscooponderneming Punt uit Alkmaar de eerste die het aandurfde om zich daar midden in de zandvlakte te vestigen. Op zich een gewaagde onderneming zou een buitenstaan der zeggen. De heer Punt toont zich echter buitengewoon tevreden over de resultaten die in de afgelopen maanden geboekt zijn. ROYAAL j Met een ware pioniersgeest zijn de beide broers Punt aan de slag gegaan. De onderhandelingen met de gemeente verliepen voorspoedig en toen begon nen werd met de uitgifte van de grond in het nieuwe uitbreidingsplan was Punt de eerste die zich verzekerde van een uitstekende lokatie. Het complex is strategisch gelegen pal bij een halte van de spoorwegen. Een voetgangers tunnel onder het spoor zal binnen af zienbare tijd de bereikbaarheid nog verbeteren. Het woord parkeerpro bleem is volkomen onbekend. De bio scopen beschikken over een eigen par keerterrein en na voltooiing van de in frastructuur zal nog genoeg ruimte in de omgeving overblijven. Pal voor de deur is ook nog een bussta tion gepland, in de toekomst ook wat dat betreft dus een uiterst gunstige situatie. Dat de gebroeders Punt van huis uit aannemers zijn is in dil complex wel heel duidelijk tot uiting gekomen. We hoeven slechts te verwijzen naar onze uitgave nummer 4 van de vorige jaar gang waarin wij melding maakten van het slaan van de eerste paal. Het bouwen in eigen beheer heeft duide lijk vruchten afgeworpen, alles verliep volgens een strakke planning en het wonder werd waar: na honderd werk dagen stond daar een complex van maar liefst 40 meter in het vierkant. De heer Punt is een man van weinig woorden en meer van daden. Een en ander bleek al duidelijk uit het Metro complex in Heerhugowaard, waarmee hij precies in de roos geschoten heeft. Heerhugowaard heeft model gestaan voor Purmerend, waardoor efficiënt gewerkt kon worden. Achter de en treedeuren gaat een reusachtige ruimte schuil waarin centraal de kassa en een grote bar gesitueerd zijn. Langs de wan den bevinden zich eenvoudig uitgevoer de zitboxen, een soort treincoupé-idee. Een uitgebreid assortiment aan dran- De foyerjentree met di grote bar ken en snacks is verkrijgbaar en het pu bliek heeft daar veel waardering voor en komt dan ook steeds vroeger en blijft steeds langer hangen. De zalen zijn smaakvol uitgevoerd met een comfortabele beenruimte tussen de stoelenrijen en brede zijpaden. Voor invaliden zijn hier ook facilitei ten. Alles is gelijkvloers. Twee grote zalen van tegen de 300 stoelen en een kleinere zaal 3 met ruim 80 zitplaat sen. Aan decoratie is veel aandacht besteed, zowel in de zalen als in de algemene ruimten. De toiletruimten zouden niet misstaan in een gerenom meerd hotel. De dubbele cabine

Film | 1981 | | pagina 6