ksgenasp paraat sedert 1938 GESCHIEDENIS STEEDS NIEUW Van de vele donateurs die onze organisatie telt heeft de firma Kage naar in Utrecht al vanaf de oprichting zich een vaste plaats weten te veroveren in de belangstelling van onze leden. De fabriek die sinds de oprichting aan de Jekerstraat in Utrecht gevestigd is, heeft in de loop der jaren veel bijgedragen aan het interieur en de outillage van een groot aantal bioscopen in ons land. STOELEN SERVICE De vader van de huidige directeur, de heer L.B. Kagenaar Sr. was van jongs- afaan geïnteresseerd in film. In 1934 was hij operateur bij Figi in Zeist en begon toen zelf te knutselen aan pro jectoren. Hij is begonnen met het om bouwen van projectoren voor stomme film tot geluidsfilmprojectoren. De be hoefte was enorm, maar niet alleen aan geluidsfilmprojectoren ook allerlei an dere technische apparatuur voor bio scoopinrichtingen hadden zijn belang stelling. Gestimuleerd door het succes van zijn ideeën besloot hij in 1938 tot de vestiging van een eigen fabriek in Utrecht. Onafgebroken heeft Kagenaar steeds gezocht naar verbeteringen aan de technische installaties van niet alleen bioscopen, maar ook andere bedrijven en instellingen waar bijvoorbeeld noodverlichtingsinstallaties voorge schreven zijn. Kagenaar bouwt veel in eigen beheer. Complete schakelkasten behoren tot een van de specialiteiten van het bedrijf. Gordijn- en kaderopeners is een ander produkt dat een belangrijke plaats inneemt in het pakket van Kagenaar. Eind vijftiger begin zestiger jaren kwam daar de eerste vertegenwoordiging in projectstoelen bij nl. de Franse Cine- confort. De stoelen kregen ook steeds meer de aandacht van de bioscoopexploitan ten aangezien ook het publiek meer eisen ging stellen aan het zitcomfort. Kagenaar zag deze behoefte steeds dui delijk en zocht onafgebroken naar uit breiding van typen en modellen. Zo kwam in 1970 de vertegenwoordiging van de grote Spaanse stoelenfabrikant Figueras in handen van de firma Kage naar. Deze vertegenwoordiging bleek een schot in de roos, want ruim tien jaar nemen de 'Spaanse stoelen' vele zit plaatsen in van het Nederlandse bio scooppark. Bij al deze activiteiten is een service apparaat vanzelfsprekend een eerste De showroom vroeger en

Film | 1981 | | pagina 6