OPERATEURSCURSUS C FRANSE EN ITALIAANSE FILMPRIJZEN ADVIEZEN RAAD VOOR DE KUNST PRODUCTIEFONDS VOOR NEDERLANDSE FILMS KAREL NORT OVERLEDEN Op dinsdag 20 oktober jl. vond op het Bondsbureau te Amsterdam de uitrei king plaats van de diploma's aan de ge slaagden van de vierde operateurscur sus voor het C-diploma. De eerste cursus startte in het najaar van 1972 met 27 deelnemers, waarvan er 22 de cursus succesvol afsloten. In 1973 kostte het enige moeite om vol doende kandidaten voor een nieuwe cursus bij elkaar te krijgen, doch uit eindelijk slaagden 12 van de 14 kandi daten. Het van de grond krijgen van een derde cursus heeft het Bestuur van de Stich ting Instituut Opleiding Technisch Bio scooppersoneel vele meer problemen opgeleverd. Pas in februari 1977 kon begonnen worden met 16 gegadigden, waarvan er 13 het diploma behaalden. Docent A.H. de Metter van de E.T.S. in de individuele kandidaten het diploma ui Na een uitgebreide wervingscampagne kon in september 1980 gestart worden met de vierde cursus waarvoor zich 23 kandidaten lieten inscrhijven en nu 19 hun diploma in ontvangst konden nemen. In totaal zijn nu dus 66 diploma's C uitgereikt. Het ligt in de bedoeling om in het voorjaar van 1982 met een vijfde cur sus van start te gaan, aangezien het aantal gegadigden op dit moment nog niet voldoende is om reeds volgende maand te beginnen. Inschrijvingen kunnen geschieden aan het secretariaat van de Stichting I.O.T.B. p/a Bondsbureau Nederlandse Bioscoopbond, Postbus 5048, 1007 AA Amsterdam. ^^^^^^^^^^^^^^^^m^^^^K^^ Boven: Waarnemend voorzitter van de Stichting, de heer H. Amsterdam reikte Berg, hield een korte toespraak bij de uitreiking van de di- t. ploma's. Onder: Een aantal van de geslaagden. Evenals in vorige jaren kunnen ook thans weer korte (maximaal 59 minu ten) Nederlandse films meedingen naar de Italiaanse en/of Franse Filmprijzen. De voorwaarden hiervoor kunnen bij de 'Werkgroep voor de Franse en Ita liaanse Filmprijzen' p/a de Rijksvoor lichtingsdienst, Anna Paulownastraat 76, 2518 BJ 's-Gravenhage (telefoon 070-614181, toestel 4214) worden aangevraagd. De sluitingsdatum van aanmelding is 10 november a.s. In de maand augustus heeft de Raad voor de Kunst positieve adviezen uitge bracht voor de realisering van de vol gende filmprojecten: 'Huize Moyland' van W. van Schaaijk; 'De toekomst van '36' van W. Thijssen en 'Anderhalf' van N. van der Heijde. In het derde kwartaal 1981 zijn voor de verfilming van de volgende speel filmprojecten door het Productiefonds toewijzingen verleend: De muil van de liefde (werktitel) Vasana B.V.; regie: Bas van der Lecq; scenario: Bas van der Lecq. Een zwoele zomeravond Koöpera- tieve Vereniging 'Het Werkteater' u.a.; regie: Frans Weisz en Shireen Strooker; scenario: Marja Kok in samenwerking met Het Werkteater. Menuet Fons Rademakers' Produc tie B.V. (Belgisch/Nederlandse co-pro- duktie); regie: Lili Rademakers; scena rio: Hugo Claus, gebaseerd op de ge lijknamige novelle van Louis Paul Boon. Smaak van water Koöperatieve Filmproduktievereniging 'Maya' u.a.; regie: Orlow Seunke; scenario: Dirk Ayelt Kooiman en Orlow Seunke. Van de koele meren des doods Sig ma Films B.V.; regie: Nouchka van Brakel; scenario: Nouchka van Brakel, gebaseerd op de gelijknamige roman van Frederik van Eeden. Scenariobijdragen zijn toegekend ten behoeve van: Dick Maas, Digna Sinke en Erik van Zuylen. Op 24 oktober jl. is plotseling op 68- jarige leeftijd Karel Nort overleden. Nort was vele jaren hoofd van de af deling filmproduktie bij de Rijksvoor lichtingsdienst. In deze functie genoot hij jarenlang grote bekendheid binnen de kringen van de filmproducenten. Op 28 oktober heeft onder grote be langstelling de crematie plaatsgevon den.

Film | 1981 | | pagina 7