WÉÉ NIEUWS VAN BIO Cr** f-^iAffJ mm "cm/" h*< IsW 1 COLLECTE OPBRENGST SLAAT NIEUW RECORD PROEFPROCESSEN TEGEN KABEL OP WINST Bij het ter perse gaan van dit nummer verna men wij, dat de Hoge Raad in de proefpro cessen die de Nederlandse Bioscoopbond res pectievelijk een aantal Amerikaanse film maatschappijen tegen het Amstelveense kabelnet hebben aangespannen, een voor de filmsector gunstige uitspraak heeft gedaan. Met zijn arresten vernietigde de Hoge Raad de arresten van het Amsterdamse gerechts hof d.d. 12 juni 1980, waarbij wij in het on gelijk werden gesteld. In deze proefprocessen was vanwege de film sector principieel gesteld, dat de kabelnetex ploitanten voor de doorgifte van films op grond van de nationale en internationale regelingen van het auteursrecht de toestem ming behoeven van de betrokken auteurs rechthebbenden. De positie van de kabelnet exploitanten is volgens onze visie dezelfde als van ieder ander die rechten exploiteert. het maakt daarbij geen verschil, of de films die het kabelnet doorgeeft worden uitgezon den door Nederlandse dan wel door buiten landse televisiezenders. De uitspraak van de Hoge Raad is voor de Bond de erkenning van een standpunt dat hij al een kleine twintig jaar inneemt. Door de uitspraak van de Hoge Raad is er in ieder ge val een einde gekomen aan de rechtsonzeker heid die er op dit punt in ons land bestond. Daarbij zijn niet alleen de filmbelangen aan de orde, doch de belangen van alle wigurs- rechthebbenden die met de doorgifte van hun werk door de kabel hebben te maken. Na bestudering van de arresten zullen wij hierop terugkomen, waarbij ook zal worden ingegaan op de vraag welke consequenties eraan zijn verbonden. Op vrijdag 16 oktober jl. vond bij de Stichting Bio Kinderrevalisatie in Arnhem de feestelijk ingebruikname plaats van de nieuwe 35mm-projectie apparatuur. Directeur W.J.J. Martinot benadrukte in zijn toespraak de nauwe binding die tussen de Stichting en de leden van de Nederlandse Bioscoopbond bestaat en be dankte in het bijzonder het Tuschinski concern dat de apparatuur ter beschikking had gesteld en de technische verzorging van de nieuwe apparatuur onder de hoede had genomen. V ^^n9BHH^' Een enthousiaste kinderschare bijeen sportzaal met de nieuwe apparatuur Het resultaat van de zomercollecte van Bio is een mijlpaal in de geschiedenis geworden. Mede dankzij de belangelo ze inzet van onze leden bioscoopex ploitanten en niet in het minst van hun personeelsleden is de magische grens van f 400.000,- doorbroken. Het to taalresultaat van de zomercollectie is f437.644,10 geworden. De opbrengst in de A-bioscopen was tijdens de eerste filmvoorstelling in de f 80.500,36 (Amsterdam: f33.327,27, Rotterdam: f 30.802,89 en Den Haag f 16.370,20); in de B-bioscopen f 223.183,64; in de C-bioscopen f 124.008,33 en de D-bioscopen f9.951,77. Volgend jaar zal de Stichting Bio-Kin- derrevalidatie 55 jaar bestaan. Met uit zondering van enkele oorlogsjaren is 55 jaar lang in de Nederlandse biosco pen voor Bio gecollecteerd om het kind, dat op enigerlei wijze in onze sa- De Victoria X-projector van Cinemeccanica in de doelmatige cabine menleving te kort komt, een helpende hand te bieden. De laatste 20 jaren is de aandacht ge richt op de problematiek van het ge handicapte kind. De Stichting ziet dan ook vol vertrou wen de komende Kerstcollecte tege moet, die dit jaar gehouden zal worden van 17 december a.s. tot en met 7 januari 1982 en rekent wederom op ons aller medewerking. I I

Film | 1981 | | pagina 8