AFSCHEID PIET BUIS U.I.P. OPGERICHT AMERICAN FILM MARKET Op 6 november jl. was een groot aantal genodigden samen gestroomd op Kasteel De Hooge Vuursche om de afscheids receptie bij te wonen van de Heer P.M. Buis, de scheidende directeur van Polygoon en Spiendal Film. Leidende figuren uit tal van disciplines maakten hun op wachting onder hen vanzelfsprekend een groot aantal ver tegenwoordigers uit het film- en bioscoopbedrijf. Namens H.M. Koningin Beatrix reikte Mr. Pieter van Vollen- hoven de versierselen en de oorkonde uit behorend bij de Huisorde van Oranje. Bondsvoorzitter de Heer J. Nijland sprak namens de orga nisatie. Op 5 oktober jl. is in Los Angeles de vorming van United International Pic- tures bekendgemaakt op een gezamen lijke persconferentie van Sid Shein- berg, president van MCA, Frank Ro- senfelt, topman van M.G.M., Barry Dil- ler, topman van Paramount en David Begelman, president-commissaris van United Artists. 1 november 1981 was de officiële op richtingsdatum van deze nieuwe dis tributie-gigant die de verhuuractivitei- ten voor deze maatschappijen op zich zal gaan nemen. In de loop van het volgend jaar zullen de activiteiten van UA over de gehele wereld overgenomen worden door U.I.P. Wat ons land betreft zal dit pas op 1 november 1982 het geval zijn. De nieuwe maatschappij staat onder directie van Pano Alafouzo vroeger president van C.I.C. en Norbert Auer- bach de vroegere president van United Artists. In Los Angeles is bekend gemaakt dat de tweede Amerikaanse Filmbeurs zal worden gehouden van 25 maart tot 2 april 1982. Om geïnteresseerden een zo goed mo gelijk programma voor te zetten en het verblijf zo aangenaam mogelijk te ma ken zal grote haast worden gemaakt met de bouw van het 'Beverly Centre' het grootst uitgaanscentrum van Zuid- Californië. Het complex grenst aan Be verly Hills en is voorzien van 16 bio scopen met een totaal van 1400 zit plaatsen en zaaltjes voor 49 tot 128 gasten. In het vlakbij gelegen Parc-Hotel wor den voor deelnemers aan de beurs 80 bureausuites ingericht terwijl tussen alle grote hotels en het Beverly Centre een regelmatige eigen busdienst wordt onderhouden. In de Verenigde Staten is het opnemen van een film op videocassette (óók voor eigen gebruik) verboden. In San Francisco heeft het Hof beslo ten dat het opnemen van füms, shows e.d. op videocassette strafbaar is en strijdig met de wet op de auteursrech ten. Het Hof heeft hiermee een uitspraak van de Rechtbank van 1979 vernietigd. Het Hof heeft niet bevolen dat de fabrikanten van videoapparatuur en cassettes moeten stoppen met de pro-

Film | 1981 | | pagina 4