ummmw Italiaanse filmploeg in ons land De laatste week van juli was Neder land —en meer in het bijzonder Vo- lendam, Edam en de Zaanse Schans- het toneel voor de opnamen van de Italiaanse film "Don Celeste (John- ny Dorelli) over een dorpspastoor die met zijn parochie in een bus op vakantie naar Nederland gaat en daar in verwarring wordt gebracht door onze iets meer vrijgevochten godsdienstige opvattingen. Begin december moet de film in Italië in première gaan en regisseur Stefano Vanzina heeft inmiddels al plannen aangekondigd om zijn volgende film geheel in Amsterdam te laten spelen. Festival in Hollywood Reclamefilms die willen meedingen naar de International Broadcasting Awards, moeten vóór 3 december naar Hollywood worden gestuurd. Voor inzending komen die reclame spots in aanmerking, die tussen 1 de cember 1981 en 1 december 1982 zijn uitgezonden. De prijsuitreiking vindt plaats in het Century Plaza- hotel in Los Angeles. De kosten: 60 voor een tv-com- mercial. 120 voor een televisie serie. Informatie: Hollywood Radio and Television Society, 5315 Laurel Canyon Boulevard. North Holly wood. California 91607-2772. Te lefoon 09-1.213.76.94.13. Heroprichting Cine-Q Op dinsdag 6 oktober a.s. vindt, na drie jaar niet meer actief te zijn ge weest, weer een bijeenkomst plaats van Cine-Q in het HaagsFilmhuis aan de Denneweg 56 in Den Haag. Om 17.00 uur zal Jan Blokker de heroprichting openen. Daarna wor den de volgende films vertoond: 'Oh, what a knight', regie Paul Driessen, producent Nico Crama 1e prijs op het Filmfestival in Otta wa) en 'Holland transport', regie Ab Jansen, producent Multifilm, op drachtgever Ministerie van Verkeer en Waterstaat (Bekroond met de Rotterdam Thuishavenprijs tijdens de Manifestatie Opdrachtfilm '82). Cine-Q heeft tot doel op informele wijze elke laatste dinsdag van de maand contacten tot stand te bren gen tussen mensen, die zich met communicatie bezighouden, in het bijzonder via de audiovisuele media. De contactmiddagen beginnen met een vertoning van een audiovisueel programma. Daarna is er ruim gele genheid tot informeel samenzijn. Belangstellenden kunnen zich mel den bij het HaagsFilmhuis, hetzij op 26 oktober a.s., hetzij telefonisch bij Dorine de Vos, telefoon 070- 459900. De jaarlijkse bijdrage is vastgesteld op f 25,-. Zeer binnenkort gaat in première ADEMLOOS met Monique van de Ven en Linda van Dijck. Een film over de problemen rond een post natale depressie. Rechts: een scène uit de film. Onder: regisseuse Mady Saks op de set. mm 15 hoofdrolspeelster Marina Suma met regisseur Stefano Vanzina (met bril)

Film | 1982 | | pagina 17