SAMENSTELLING HOOFDBESTUUR Omdat onlangs in de samenstelling van het Hoofdbestuur een aantal in grijpende wijzigingen zijn opgetre den, menen wij er goed aan te doen hierover een volledig overzicht van dit college te geven. De voorzitter is Drs. J.Ph. Wolff. De heer R. Wijsmulier is benoemd tot vice-voorzitter en Mr. P.A. Meerburg tot penningmeester. Te zamen met de heer G.F. de Clerck vormen deze heren het Dagelijks Bestuur. De delegatie van de Afdeling Bio scoopexploitanten bestaat verder naast de heer Meerburg uit de heren A. Denker, J. van Dommelen en J. van Willigen. De afgevaardigden van de Afdeling Filmverhuurders zijn de heren J. Arkenbout, A.J.J. Duyvesteyn, Drs. W.J.A. van Roosmalen en R. Wijsmuller. De heer R.P. Houwer heeft zitting namens de Afdeling Speelfilmpro ducenten en de heer G.F. de Clerck vertegenwoordigt de Afdeling Audiovisuele Produktie. 121/2 JAAR FILMVERVOER DOOR VAN GEND LOOS Op 1 januari j.l. was het 12 1/2 jaar geleden dat het filmtransport in handen werd gelegd van het ver voersbedrijf Van Gend Loos via een collectieve regeling. Tot dan werd dit vervoer verzorgd door de Nederlandse Spoorwegen. Toen be gin 1970 geruchten de ronde deden dat de NS beperkingen wilde gaan invoeren ten aanzien van de verzen ding van expresgoederen, welke zó ingrijpend zouden zijn, dat er grote risico's dreigden te ontstaan voor het tijdig inzetten van nieuwe film programma's, besloot het Hoofd bestuur nadere inlichtingen in te winnen bij de directie van de NS. De geruchten bleken op waarheid te berusten en het was dus zaak dat snel een oplossing voor dit voor het hele film- en bioscoopbedrijf zo es sentiële probleem werd gevonden. 18 INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgen de verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na verschijning van dit blad schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men artikel 6 van het Reglement op het Naam register. De tussen haakjes geplaatste namen zijn de buitenlandse titels, die uitsluitend worden gepubliceerd ter oriëntatie van de leden. Filmnamen waarvoor inschrijving is verzocht: Blue thunder (Blue thunder) Homework (Homework) Richard Pryor, live on sunset strip (Richard Pryor, live on sunset strip) The toy (The toy) 'n Hondeleven voor twee 1 (The plague dogs) De kannibalen vallen aan! (Cannibal ferox) Bluf poker (Bluff) Dragon force (Dragon force) Helden in de frontlinie (War devils) Twee stoere truckers op de snelweg (In hot pursuit) Broodje sex-speciaal (Jeannette und Catherine) Android (Android) Best friends (Best friends) Five days, one summer (Five days, one summer) Superman III (Superman III) Naam houders exploitatierechten Columbia Concorde Express Spiendal Warner Besprekingen met verschillende ver voersbedrijven stuitten alle op de moeilijkheid om een sluitende lan delijke opzet tot stand te kunnen brengen. Uiteindelijk werd overeen stemming bereikt met Van Gend Loos. Er werden, ingaande 1 juli 1970, 13 speciale lijnen door Ne derland voor het filmvervoer inge zet, die alle in Utrecht, als centrale overslagplaats, bijeenkwamen. Dit systeem heeft in de afgelopen jaren geen verandering behoeven te on dergaan. Natuurlijk zijn er in de loop van de jaren soms problemen opgetreden, doch voortdurend over leg tussen Van Gend Loos en het Bondsbureau resulteerde altijd in een zo soepel mogelijke oplossing van de moeilijkheden. In zijn algemeenheid kan worden geconstateerd dat deze 12 1/2-jarige samenwerking nog altijd tot volle tevredenheid van alle betrokkenen stemt en dat een voortzetting daar van zeker in de lijn der verwachtin gen ligt. De navolgende filmtitel is vervallen: 1Twee honden

Film | 1983 | | pagina 20