werkgroep is besloten, zal uitvoeren. De pro motie zal zich in principe uitstrekken tot alle lange en korte speelfilms, alsmede tot ani matiefilms en documentaires. Op grond van de beschikbare middelen zal het bureau, daargelaten incidentele activitei ten, als zodanig geen op verkoop gericht be leid voeren. Een dergelijke opzet zou een aanzienlijke budgetverhoging meebrengen. Wel zullen documentatie en informatie, naast de werkzaamheid in samenhang met filmmarkten en -festivals, tot het speciale werkterrein van het bureau behoren. Als vaste kracht zal Bart Eldering, wiens dienst verband bij de Bond inmiddels is geëindigd, aan het bureau zijn verbonden en onder supervisie van de werkgroep de werkzaam heden, inbegrepen het secretariaat van de werkgroep, uitvoeren. In 1986 zal Holland Film Promotion zich in ieder geval bezighouden met de volgende ac tiviteiten: de filmmarkt tijdens het Berlijnse filmfestival, de American Film Market te Los Angeles, de filmmarkt te Cannes. het anima tiefilmfestival van Zagreb en de Indian Summer Market van de MIFED te Milaan. De opzet van Holland Film Promotion geldt voorlopig voor 1986. Omtrent een meer defi nitieve structuur zal de werkgroep zich tijdig beraden. De dit jaar opgedane ervaringen zullen daarbij uiteraard in aanmerking wor den genomen. De huidige meer professionele aanpak biedt de mogelijkheid de Nederlandse film grotere bekendheid te geven in het buitenland. Het belang hiervan is tweeledig. Enerzijds onder steunt Holland Film Promotion de verkoop activiteit van de Nederlandse producenten en anderzijds stimuleert het bureau de belang stelling in het buitenland voor onze nationale film als uiting van de Nederlandse cultuur. De film is hiervoor vanwege zijn ruime verspreidingsmogelijkheden meer dan welk ander medium geschikt. De waarde van een dergelijke activiteit, mits goed ter hand geno men, reikt verder dan de stijging van het aan tal afgesloten contracten met x procent, zij is gelegen in een Holland Film Promotion die in wezen Holland Promotion is. J.Th.van Taalingen 12

Film | 1986 | | pagina 14