HET CONGRES VAN DE U.N.I.C. TE SEVILLA, OKTOBER 1985 Met deze globale samenvatting vormt zich het raamwerk van een omvangrijk werkpro gramma voor de Nederlandse Bioscoop bond. Voor de uitvoering van het werkpro gramma is in 1985 structureel een belang rijke stap gezet. De herstructurering van de bedrijfstak zelf, samen met de Nehem, is van start gegaan. Het Bestuur heeft een aan merkelijke stroomlijning van de eigen orga nisatie bereikt, maar voor de realisering van een inhoudelijk politiek slagvaardig beleid is een verdere inkrimping niet mogelijk. Dit jaar, 1986, zal een belangrijk jaar zijn voor de Nederlandse Bioscoopbond. Aan de conclusies van de Nehem-onderzoeken zal, waar mogelijk, uitvoering worden gegeven. Duidelijke verlangens van onze sector zul len politiek vertaald moeten worden, niet het minst bij de komende kabinetsfor matie, en de Nederlandse Bioscoopbond zal samen met de nationale overheid een duide lijk op Europa gerichte acte de présence moeten geven. H.J.A. Tijssen Anders dan bij de Nederlandse Bioscoop bond, waarvan de naam minder aangeeft dan hetgeen onze organisatie vertegenwoordigt, suggereert de naam Union Internationale des Cinémas iets te veel, want deze unie is, al thans tot nu toe, hoofdzakelijk een Europese organisatie. Hoe belangrijk deelneming van ook de bioscoopbond der Verenigde Staten is, merkte ik tijdens de U.N.I.C.-vergadering te Cannes in mei van het vorige jaar, waar de president van de Amerikaanse bioscoopbond (N.A.T.O.), Mr. Fox, zeer interessante mede delingen over de bioscoopsituatie in het voor West-Europa belangrijkste filmland heeft ge daan. Gelukkig is er overigens sprake van een vermoedelijke aansluiting van de Amerikaan se organisatie bij de U.N.I.C. Terwijl de jaarlijkse vergaderingen tijdens het festival te Cannes een vrij formeel karakter hebben, en voor een groot deel gewijd zijn aan de formulering van officiële standpunten t.a.v. onderwerpen zoals de voor de opeen volgende media geldende vertoningstermij nen ('window'), waarover de U.N.I.C. in dis cussie is met andere, eveneens tijdens het festival vergaderende internationale federa ties, zijn de bijeenkomsten in de herfst meer bestemd voor het uitwisselen van ervaringen tussen bestuursleden der verschillende nationale organisaties. Deze vergaderingen, die enkele jaren niet hebben plaatsgevonden, worden in principe elk jaar in een ander land gehouden, waarbij de plaatselijke bioscoop bond als gastheer optreedt. Toen de voorzitter van de Spaanse bioscoopbond president van de U.N.I.C. werd, lag het voor de hand, dat de eerstkomende vergadering in Spanje zou plaatsvinden. Hiervoor werd de hoofdstad van Andalusië aangewezen, waarbij onze collega's van de Afdeling Sevilla van de Spaanse bioscoopbond als gastheren optra den, een taak waarvan zij zich op een gewel dige wijze hebben gekweten. In zijn openingstoespraak wees de president van de U.N.I.C, José del Villar Alvarez, er o.m. op, dat het ontstaan van achtereenvol gens drie nieuwe inkomstenbronnen voorde filmproductie niet heeft geleid tot een toene ming van de filmproductie, gemeten in speel-

Film | 1986 | | pagina 4