Loretta Castorini behoort tot een Newyorks gezin van Italiaanse origi ne. Haarvader is loodgieter; een vak waarin hij rijk is geworden. Loretta was al eerder getrouwd, maar haar man is overleden. Ze is ervan over tuigd dat ze altijd pech heeft en ze heeft zich daar min of meer bij neer gelegd. Daarom besluit ze op haar zevenendertigste te trouwen met Johnny Cammareri: 'een grote baby' noemt haar vader hem. Johnny moet onmiddellijk na zijn aanzoek naar Sicilië, waar zijn moeder ster vende is. Voor hij vertrekt vraagt hij Loretta z'n broer Ronny te bellen en hem uit te nodigen voor de bruiloft. Hij leeft al vijf jaar in onmin met zijn broer, die een bakkerij heeft. Ronny vindt dat hij door toedoen van John ny z'n hand is kwijtgeraakt en daar mee ook zijn verloofde, want die wil de geen verminkte man. Nadat Lo retta zijn verhaal heeft gehoord leest ze hem de les en vertelt wat ze denkt dat er werkelijk is gebeurd. Dat hij doodsbang was zich aan de verkeer de vrouw te binden en zich eruit red de door zich te verminken. Ze worden verliefd op elkaar. Het is volle maan, iets wat in Loretta's fa- 40 milie tot grote emoties leidt: bij haar vader, bij opa, bij de broer van haar moeder en blijkbaar ook bij Loretta zelf. Loretta verzet zich echter tegen haar verliefdheid en wil Ronny niet meer zien. Hij belooft haar niet meer lastig te vallen als ze die avond met hem naar 'La Bohème' gaat in de Metropolitan Opera. Dat doet ze. Echter, zijn deel van de belofte is moeilijker na te komen. Ronny leest haar nu de les: dat ze niet om zeker heid te zoeken de verkeerde man moet trouwen, maar voor de liefde moet kiezen. Ze kan haar ongeluk keren. Ze blijft die nacht bij Ronny: het is nog steeds volle maan. Inmiddels is Johnny uit Sicilië teruggekomen. Toen hij z'n moeder vertelde dat hij verloofd was herrees ze op slag van haar doodsbedHij heeft besloten de verloving te verbreken, ervan over tuigd dat z'n moeder zal sterven als hij trouwt. Als de hele familie en ook Ronny bijeen is, maakt hij z'n besluit bekend. Ronny grijpt daarop direct z'n kans en vraagt Loretta ten huwe lijk. Zo is iedereen blij en gelukkig. Vanaf 24 maart in de bioscoop.

Film | 1988 | | pagina 38