NIEUWJAARSBORREL FILMWERELD Op 31 januari jl. was het weer zover. De filmwereld verzamelde zich in het Tuschinski theater voor een - naar gewoonte - wat laat Nieuwjaarsfestijn, maar daarom niet minder gezellig. Van vier tot zeven uur konden collega's nieuws en informatie uit wisselen. Visitekaartjes gingen van hand tot hand en zelfs verder (zie één van de foto's!). Ook acteurs en actrices van Nederlandse speelfilms waren van de partij. We zagen Sacco van der Made, de veteraanacteur met mis schien wel de langste creditlijst van films op zijn naam. Johanneke van Kooten, Ed Bauer, Mimi Kok en zelfs Paula Patricio, die naast acteerwerk ook presentatiewerk voor de VARA doet. Oude en jonge filmers mengden zich met bioscoopexploi tanten en verhuurders. Annemieke Gerritsma van het Stimuleringsfonds legde uit hoe je geld bij haar kon komen weghalen (maar daar heb je wel altijd een omroep voor nodig als participant!). Als slotopmerking vond ze het jammer dat de NBF haar filmorgaan Film en TV maker kwijt was. Nogal een loze opmerking als je bedenkt dat Film en TV ma ker floreert via AV Magazine. In ieder geval leken de vijf- a zeshonderd bezoekers van de party een paar goede uurtjes door te brengen. De organisatie was in handen van de NBF, GNS en de producenten van de N.B.B. W&S verzekeringen en de laboratoria RCM en HagheFilm waren de sponsors achter deze middag, die zonder meer geslaagd ge noemd kon worden. ,J^ n I '0 Musicus Henk Tamming, Paula Patricio, Johanneke van Kooten en Eugenie Brands vermaken zich (hoewel Henk misschien ook niet...). Annemieke Gerritsma van het Stimuleringsfonds vertelt over haar fonds in een vol Tuschinski. Producent Gerrit Visser is geïnteresseerd hoeveel geld hij bij het Stimuleringsfonds kan weghalen. Filmveteranenhoekje: Wim Povel, Louis van Gasteren en Boud Smit. P.Hans Frankfuhrter, drs.J.Ph.Wolffen Boud Smit. Dirk Schreiner weet een visitekaartje te plaatsen. Cannon's Bert Antonissen met producer Henk Bos. Foto's: KFP Audiovisuele Techniek

Film | 1991 | | pagina 13