GEDONDERDAG FILM is een uitgave van de Nederlandse Bond van Bios coop- en Filmondernemingen Jan Luykenstraat 2 1071 CM Amsterdam Postbus 75048 1070 AA Amsterdam Telefoon 020 - 6799261 Telefax 020-6750398 Redaktie: Drs. Wim J.A. van Roosmalen Drs. Annita Dekker Frank van der Putte Adres: p/a Edisonhuis Postbus 334 3430 AH Nieuwegein Telefoon 03402 - 70200/70202 Telefax 03402 - 70283 Advertenties: Adviesburo Filmplan V.O.F, van Eeghenstraat 38 1071 GH Amsterdam Telefoon 020 - 793843 Druk: Drukkerij Atlas BV/Soest Abonnementen: 70,- per kalenderjaar Voorpagina (l.b.): Smoky Jet, Stadskanaal Zoals in het februari nummer vermeld, zou een tweede onderzoek plaatsvin den naar de gevolgen van de verschuiving van de speelweek van donderdag naar vrijdag. Eind maart zal het onderzoek zijn afgerond. Doch nu kan al de voorlopige konklusie worden getrokken, dat de verschuiving van het begin van de speelweek naar vrijdag wederom nadelig heeft gewerkt op het bezoek in de drie grote steden, terwijl voor de overige plaatsen noch een voordelig noch een nadelig effekt is gemeten. Het ligt dus voor de hand, gestaafd door kille cijfers, de speelweek weer op een donderdag te laten beginnen. Maar gebeurt dat ook zonder slag of stoot? De Europese supervisors van een aantal Amerikaanse major companies hebben nu al in de wandelgangen te kennen gegeven, dat zij zich niets van de resultaten zullen aantrekken. Eén hunner merkte zelfs op, "We don't believe in research!" Een opmerkelij ke uitspraak daar research een wezenlijk onderdeel vormt van de marketing strategie. F AT AL ATTRACTION bijvoorbeeld kreeg een ander einde, nadat gebleken was tijdens previews van de film, dat het publiek het eind niet sterk vond. De bioscoopbonden van Frankrijk en Duitsland hebben de N.B.B, schriftelijk medegedeeld, dat zij geen enkele reden zien de speelweek op vrijdag te la ten beginnen. Hierbij is vermeld, dat er in Duitsland uitvoerig over het onder werp is gediscussieerd en dat de vertegenwoordigers van de major compa nies zich bij de getrokken conclusie hebben neergelegd. Waarom dan een halsstarrig standpunt ingenomen ten aanzien van Nederland? Boze tongen beweren dat enkele Amerikaanse companies, in dien om logische redenen de vrijdag weer wordt vervangen door de donder dag, zoals in de Bondsraad van 30 januari jl. besproken, dan een stok heb ben de hond te slaan. D.w.z. een argument hebben om uit de Bioscoopbond te stappen. Een Bond waaraan zij hun inziens te veel contributie betalen. Afgezien dat dan een onwerkbaar schisma zou ontstaan (tenzij de dissiden ten op de Lijst van Geen Bezwaar worden geplaatst), betekent het wel dat de Amerikanen een eigen pensioenfonds moeten oprichten en voor al hun medewerkers de gevolgen van een pensioenbreuk moeten oplossen, dat zij een eigen vervoersdienst moeten realiseren en zelf met de BUMA/Stemra om de tafel moeten gaan zitten in verband met afdrachten, om enkele kon- sekwenties te noemen. Rest de vraag: Is dit beleid? Of is erover nagedacht? De redaktie INHOUD pag. Top 20 4 Drs.J.Ph.WoIff: Media-Salles 5 Top 100 van 1990 9 Mevr.S.de Leeuw, Reactie op adviesaanvraag filmbeleid 11 H.Beerekamp: In het hol van de leeuw 12 Nieuwjaarsborrel Filmwereld 13 Speech Minister v. W. V.C. bij opening van de Film Factory 14 Vrouwen in het Vak: Franca Petster 15 L.CIaassen: Operateursbijeenkomst 17 F.P.van den Berg: Meevallers Missers 21 A.Duller: Identificatie van toverlantaarnplaten 23 S.Steenstra: Bio Nieuws 27 Wordt Verwacht 28 Filmsportspektakel 31 Cinescope Info 32 FILM verschijnt 8 a 9 keer per jaar en wordt via controlled circulatton toe gestuurd aan de leden van de N.B.B., geassocieerde en facilitaire bedrijven, media en overheid.

Film | 1991 | | pagina 3