ROBBERT WIJSMULLER BENOEMD TOT FEDERATIEVOORZITTER Tfijdens de buitengewone vergade ring van de Federatieraad van de Nederlandse Federatie voor de Cinematografie, gehouden op 4 mei jl, is de heer Robbert Wijsmuller be noemd tot Federatievoorzitter. De heer Wijsmuller, gedurende vele jaren lid van het Bestuur en vice-voorzitter, volgt in deze functie de heer drs.J.Ph.Wolff op. De toespraak van de heer Wijsmuller in de functie van Federatievoorzitter is hierbij integraal afgedrukt. LIFE IS LIVED FORWARD BUT UNDERSTOOD BACKWARD Leven is vooruitzien, maar wordt uit sluitend begrepen door het verleden. Dames en Heren, Het is deze uitspraak van Soren Kierkegaard, de Deense filosoof, mor gen 180 jaar geleden geboren, die mij altijd intrigeerde en die ook wonder wel opgaat voor onze bedrijfstak. Het bioscoopbedrijf is de laatste tien jaar aan grote veranderingen onderhe vig geweest. Het Bondsbestuur be stond eind jaren '70 nog uit vertegen woordigers van een groot aantal be drijven (een groot aantal Bondsbestuurders dus) die vanuit één ideaal, namelijk het belang van de ge hele bedrijfstak, de Bond bestuurden. In rap tempo volgden de fusies elkaar op met als gevolg dat eigen bedrijfsbe langen wel haast moesten gaan preva leren boven het algemeen bedrijfsbe lang. Op zich is hier niets tegen, maar een natuurlijk gevolg is, dat een bestuur dan minder initiërend en meer begelei dend gaat optreden en dus wordt be perkt. De internationale en nationale politiek hebben de oude N.B.B, getransfor meerd tot de nieuwe N.F.C.Dit proces was langdurig, pijnlijk maar bovenal noodzakelijk en het oude Bestuur, meer speciaal mijn voorganger, ver dient lof voor de wijze waarop deze moeilijke periode is afgesloten; im mers de verenigingen zijn opgericht, het herziene window-verdrag is bijna gerealiseerd en de deponering van alle verdragen en afspraken in Brussel en Den Haag is nog slechts een kwestie van weken. Het nieuwe Bestuur zal zich dus kun nen concentreren op het nieuwe be leid en in willekeurige volgorde noem ik graag een aantal punten: - de positionering van het fenomeen film binnen het Europese audio visuele veld; - de onderlinge verhoudingen; - de verhoudingen met politiek Den Haag en Brussel; - onderzoek; - marketing en PR; - kontakten met de pers. Onderlinge verhoudingen De nieuwe constellatie van de N.F.C. brengt met zich mee dat in de bilate rale kontakten tussen de verenigingen althans werd getracht vele zaken te initiëren en af te concluderen alvorens deze (waar nodig) aan het Federatiebestuur voor te leggen voor implementatie. Het is naar mijn me ning deze dramatische verandering in de besluitvorming met als gevolg on wennigheid in alle geledingen die ertoe heeft geleid dat enige leden hebben ge meend het lidmaatschap van de N.F.C, op termijn te moeten beëindigen. Ik acht het een van de hoogste priori teiten van het nieuwe Bestuur aan de onderlinge stammenstrijd binnen de N.F.C, op de kortst mogelijke termijn een einde te maken. 15

Film | 1993 | | pagina 15