Zomer- en kerstcollecte 1994 Bio Bytes P.R. afdeling Onderscheiding Het was warm en véél te heet voor de bioscoop de afgelopen zomer, hetgeen alle exploitanten aan hun kassa's hebben ervaren. Juist in de warmste periode werd de Bio Zomer collecte gehouden. Met enige zorg werden de resultaten afgewacht; uiteindelijk bleek de collecte-opbrengst toch nog mee te vallen. De opbrengst was weliswaar 30% minder vergeleken met de vorige zomercollecte, maar werd gelukkig positief beïnvloed door het feit dat een aantal theaters besloot om, in overleg met BIO, de collecte met twee weken te verlengen. De komende kerstcollecte, van 15 december t/m 11 januari, biedt de gelegenheid om het jaartotaal toch op een redelijk niveau, vergeleken met topjaar 1993, te laten eindigen. Wij danken U en Uw medewerkers bij voorbaat voor uw inzet voor BIO, en wensen U bijzonder fijne feestdagen en een goed 1995. Begin november werd het project Bio-Bytes, na een ontwikkelingsperiode van vijfjaar, afgerond met een grote presentatie en een workshop voor 19 instellin gen die bij Kinderrevalidatie betrokken zijn. Bio-Bytes is een computerprogramma dat werd ont wikkeld voor peuters met leer- en bewegingsproble men. De ontwikkeling van dit speciale computerprogramma voor gehandicapte peuters is mogelijk geworden uit de opbrengst van de collectes in de Nederlandse bioscoop- en filmwereld. De revalidatie-instellingen die het pakket Bio-Bytes gratis hebben ontvangen ter gelegenheid van de workshop, hel pen zo'n 450 kinderen voor wie het programma in eerste instantie is bedacht. Daarnaast vormen de vierduizend jong ste kleuters van Mytyl- en Tyltylscholen en verstandelijk gehandicapte kinderen in dagcentra een tweede, belangrij ke, doelgroep. De presentatie van Bio-Bytes heeft dankzij een gedegen persbericht veel reacties in de dagbladen en op de lokale radio opgeleverd. In alle persuitingen werd ook de nadruk gelegd op het feit dat dit computerprogramma alleen maar kon worden ont wikkeld dankzij de opbrengsten uit de bioscoopcollectes. Simon Steenstra heeft na zes jaar afscheid genomen van BIO-Kinderrevalidatie. Hij heeft zich in deze periode vooral ingezet om de contacten van BIO met de bioscoop-achterban te verstevigen. De halfjaar lijkse collectes van BIO werden door hem van A tot Z georganiseerd en begeleid. Bio-Kinderrevalidatie wenst hem veel succes in zijn toekom stige werkkring en hoopt dat hij met voldoening aan zijn werkzaamheden bij BIO zal terugdenken. De taken op de P.R. afdeling worden voorlopig waargeno men door een stagiaire, mevr. Mariëlle Krechting, die zal worden begeleid door bestuurslid F. de Haas. In de komen de maanden zal worden beslist over de definitieve invulling en bemanning/bevrouwing van de P.R. afdeling. Wij hou den U op de hoogte. Op 9 november jl. werd de bestuursvergadering van BIO-Kinderrevalidatie met een bijzondere lunch afge sloten in aanwezigheid van Drs. J.Ph. Wolff. De heer Wolff werd voor deze lunch uitgenodigd om als eer ste, de nieuwe BlO-onderscheiding in ontvangst te nemen. Het bestuur besloot hem deze onderscheiding toe te kennen op grond van zijn grote verdiensten voor BIO-Kinderrevali datie en de aan haar gelieerde stichtingen. Hij heeft zich als bestuurslid van BIO-Kinderrevalidatie zeer ingezet voor de ontwikkeling van de fusie van het revalidatiecentrum, die uitmondde in het centrum Groot-Klimmendaal. Na zijn afscheid, als bestuurslid van BIO, is hij betrokken gebleven bij het bestuur van de BI O-Mytylschool en van Groot Klimmendaal. Deze onderscheiding, de Gouden BIO-Kraai, is door het bestuur ingesteld als bijzondere blijk van waardering voor dames en heren die zich jarenlang, belangeloos voor het werk van de stichting inzetten.

Holland Film Nieuws | 1994 | | pagina 36