Buena Vista presents: De 'Mickey Award' Al sinds de eerste film die Buena Vista International (Netherlands) B.V. uitbracht, Sister Act, heeft deze distri buteur zich ingespannen om de bioscopen aan te moedi gen zich steeds verder te per fectioneren in promotie, tech niek en vooral service aan de consument. Om dit beleid ver der uit te bouwen heeft het bedrijf, als dochter van The Walt Disney Company, beslo ten een speciale trofee te ont wikkelen: de 'Mickey Award'. Daniël la Bouhuisen, Senior Booker van Buena Vista International, toont de 'Mickey Award'. Criteria Buena Vista International zal de 'Mickey Award' uitreiken aan de bioscoop die het gehele jaar films in het algemeen, en die van Buena Vista in het bijzonder, op uitzonderlijke wijze heeft ondersteund. Criteria hiervoor zullen zijn: het voeren van gericht en doel treffend advertentie-, promotie- en publiciteitsbeleid, alsme de het vertonen van de film onder optimale technische om standigheden, het creëren van, gegeven de marktsituatie, een maximale looptijd en als laatste maar zeker niet onbelangrijkste de service die wordt gegeven aan de consu ment. Buena Vista wil met dit initiatief het ondernemerschap van de individuele exploitant/bedrijfsleider alsmede hun team erkenning geven en de kwaliteitsverbeteringen die reeds in de bioscopen plaatsvinden verder sti muleren. The Lion King Omdat The Lion King/De Leeuwekoning een bijzonder grote positie inneemt, blijft de aparte Marketing prijs voor de beste promotie en ondersteuning voor deze film in stand, dus los van de Mickey Award. Buena Vista zal de Marketingprijs voor The Lion King uitreiken aan dat theater dat zowel een belangrijk grotere omzet heeft gegenereerd als zich bijzon der creatief heeft ingespannen om de film bij het publiek onder de aandacht te brengen. Bij die promotionele inspanningen kunt u denken aan aller ei vormen van akties met lokale media, het opzetten van samenwerkingsverbanden met winkels en spetterende akties rondom het thema van de film. Bedrijfsleiders en/of exploitanten van theaters kunnen voor ondersteuning of een toetsing van de haalbaar heid van hun ideeën altijd con tact opnamen met het team van Buena Vista International in Badhoevedorp (020 658 03 00). De 'Mickey Award' is een speciaal ont worpen, zwaar verguld, 28 centimeter hoog beeld.

Holland Film Nieuws | 1994 | | pagina 37